Zimno a kolonoskopia

Istnieją ludzie, którzy wolą zimno i inni ludzie wolą kolonoskopii. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wolą kolonoskopię niż zimno, to jest w porządku, ponieważ jest to bezpieczna metoda i jest używany w przypadku pilnej potrzeby.

Ale jeśli jesteś jedną z tych osób, które boją się przeziębienia i wolą iść na kolonoskopię zamiast niego to jestem tutaj, aby cię poprowadzić.

Kolonoskopia

Jeśli chcesz poznać dokładne szczegóły kolonoskopii to możesz przejść przez ten link. Są ludzie, którzy mieli pozytywne doświadczenia z kolonoskopią i nie widzę żadnego powodu, dla którego nie powinieneś się na nią wybrać.

Procedura zostanie wykonana przy użyciu środka uspokajającego, a lekarz wprowadzi rurkę do jelita grubego, aby je zbadać. Lekarz będzie również wstrzykiwać środek uspokajający dla lepszego badania.

Zalety kolonoskopii

Kolonoskopia jest uważana za najlepszą metodę badania jelita grubego, ponieważ lekarz może znaleźć nawet drobne nieprawidłowości, które nie mogą być znalezione za pomocą innych metod.

Mówi się również, że jeśli masz przewlekły problem, taki jak zaparcia, możesz również z niej skorzystać, ponieważ dzięki niej poczujesz się lepiej. Badanie jest bezbolesne, a cała procedura trwa zaledwie kilka godzin.

Wady kolonoskopii

Wadą kolonoskopii jest to, że jeśli środek uspokajający nie jest wstrzykiwany prawidłowo to pacjent będzie czuł się niekomfortowo.

Ponadto, jeśli okrężnica nie jest odpowiednio oczyszczona, wtedy może pojawić się bolesne doświadczenie.

Zimno

Jest to również nazywane jako naturalna metoda czyszczenia ciała. Jest to naturalna metoda czyszczenia ciała, jak można oczyścić okrężnicy z pomocą wody.

Jest to uważane za bezpieczną metodę czyszczenia ciała, ale trzeba się upewnić, że spożywasz dużo płynów i możesz go używać co najmniej przez dwa tygodnie.

Wnioski

Obie metody są bezpieczne, ale kolonoskopia jest uważana za bardziej wygodny i skuteczny sposób czyszczenia ciała. Możesz udać się na kolonoskopię, jeśli masz jakiekolwiek problemy z jelitami.