USG 7. tygodnia ciąży

Jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę? Czy wiesz, jaki jest właściwy czas na wykonanie badania USG? W tym artykule opowiem Ci wszystko o 7 tygodniu ciąży.

Kiedy kobieta w ciąży musi wykonać badanie USG?

Badanie ultrasonograficzne wykonuje się w celu diagnostyki prenatalnej. Służy ono do wykrycia nieprawidłowości u płodu. Badanie USG jest najlepszą metodą diagnozowania takich problemów jak wady serca, choroby nerek czy deformacje kręgosłupa. W 7 tygodniu ciąży, skanowanie ultrasonograficzne jest zalecane w celu wykrycia problemów takich jak zespół Downa, rozszczep kręgosłupa i innych.

Jakie są korzyści z badania ultrasonograficznego?

Pomaga w określeniu płci płodu. Pomaga w obliczeniu wieku ciążowego dziecka. Może wykryć niektóre problemy podczas pierwszego trymestru ciąży.

Jakie są objawy podczas 7 tygodnia ciąży?

Podczas 7 tygodnia ciąży pojawią się pewne objawy.

– Zwiększy się rozmiar głowy.

– Brzuch stanie się większy.

– Dziecko będzie się poruszać.

– Dziecko rozwinie paznokcie i zęby.

– Dziecko będzie w stanie usłyszeć głos matki.

– Dziecko będzie się poruszać.

– Będzie można usłyszeć bicie serca dziecka.

Jak przebiega badanie ultrasonograficzne?

Najpierw trzeba będzie znaleźć wykwalifikowanego i przeszkolonego specjalistę, który wykona badanie. Jeśli nie znasz żadnej osoby to możesz skontaktować się z lekarzem. Po znalezieniu lekarza należy przygotować się do badania.

– Trzeba będzie zdjąć ubranie.

– Otrzyma się fartuch, który należy założyć.

– Otrzyma Pani/Pan ręcznik do przykrycia się.

– Otrzymają Państwo małą poduszkę do podparcia pleców.

– Otrzyma Pan/Pani krzesło do podpierania stóp.

– Do skanowania płodu zostanie użyte urządzenie zwane przetwornikiem.

Jak działa badanie ultrasonograficzne?

Skaner ultradźwiękowy będzie emitował fale dźwiękowe, które przechodzą przez ciało i docierają do płodu. Kiedy fale dźwiękowe uderzą w płód, odbiją się od niego i wrócą do ultrasonografu. Fale dźwiękowe są przekształcane w sygnały elektroniczne, które są wysyłane do komputera. Sygnały te są wykorzystywane do tworzenia obrazu płodu.

Wnioski:

Teraz masz jasne pojęcie o korzyściach płynących z badania ultrasonograficznego. Myślę, że jest to najlepszy czas na wykonanie badania ultrasonograficznego. Więc nie zapomnij umówić się na spotkanie z profesjonalistą.