Pokrzywka idiopatyczna leczenie domowe – jak się jej pozbyć

Pokrzywka idiopatyczna to rodzaj pokrzywki, która nie ma żadnego oczywistego spustu lub przyczyny. Jest to rodzaj przewlekłej swędzącej choroby skóry, która powoduje pokrzywkę lub pręgi, które są podniesione i czerwone. Pokrzywka idiopatyczna jest rodzajem ostrej lub przewlekłej choroby zapalnej, która powoduje silne swędzenie, a czasem ból. Wysypka trwa przez krótki okres czasu i znika bez leczenia.

Ważne jest, aby zrozumieć, że pokrzywka idiopatyczna nie jest zaraźliwa i nie jest spowodowana alergią. Może zdarzyć się każdemu, w każdym wieku i nie jest związana z jedzeniem lub lekami. Różni się również od pokrzywki.

Niektórzy ludzie mają alergię na pokarmy i leki, które powodują pokrzywkę. W takim przypadku nazywa się to pokrzywką alergiczną. Jest to jednak dość rzadkie zjawisko. Objawy pokrzywki idiopatycznej obejmują:

– Swędzenie na całym ciele

– wysypki

– Obrzęk

– Erupcja

Co powoduje pokrzywkę idiopatyczną?

Dokładna przyczyna pokrzywki idiopatycznej nie jest znana, ale uważa się, że stan ten jest spowodowany reakcją immunologiczną.

Pokrzywka idiopatyczna występuje, gdy organizm produkuje zbyt wiele komórek zawierających histaminę (mastocytów), a układ odpornościowy nadmiernie reaguje na obecność tych komórek.

Zwykle jest ona wywoływana przez reakcję na infekcję lub uraz skóry. Istnieje wiele różnych czynników wyzwalających.

Pokarmy, które mogą powodować pokrzywkę idiopatyczną

Pokarmy, które mogą wywołać pokrzywkę idiopatyczną obejmują:

– Wirusy przeziębienia i grypy

– Niektóre owoce i warzywa

– Jaja

– Niektóre leki

– Substancje chemiczne

– Alkohol

– Stres

Domowe sposoby leczenia pokrzywki

Domowe sposoby na wyleczenie pokrzywki obejmują:

– Unikanie czynnika wyzwalającego

– Unikanie wszelkich innych czynników drażniących

– Leki antyhistaminowe

– Stabilizatory komórek tucznych

– Blokery kanału wapniowego

– Kremy przeciwzapalne

– Witamina D

– Światło słoneczne

Wnioski:

Bardzo ważne jest, aby zauważyć, że nie wszystkie domowe środki zaradcze są dobre dla wszystkich ludzi. Jeśli masz silną alergię na niektóre pokarmy, wtedy możesz być leczony lekami przeciwhistaminowymi. Te leki pomogą zmniejszyć swędzenie i sprawią, że poczujesz się lepiej.

Możesz również użyć leków przeciwhistaminowych do leczenia łagodnych przypadków pokrzywki.

Jeśli używasz niektórych środków domowych, to ważne jest, aby wiedzieć, że korzyści z domowych środków są tymczasowe. Musisz wiedzieć, że domowe środki zaradcze nie zastępują opieki medycznej. Są one jedynie tymczasowym rozwiązaniem i nie mają na celu zastąpienia opieki medycznej.