Model: 0B71-72717
Waga produktu: 0.1 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 9.99 PLN
Producent: Oral-B

Blend-a-Med Pasta do zębów Pro-Expert Clinic Line GUM Protection Ochrona Dziąseł - 75ml / 111g

 

 

Pro-Expert Clinic Line Ochrona Dziąseł - 75ml / 111g

Klinicznie potwierdzono, że pomaga redukować problemy z dziąsłami w 4 tygodnie i chroni przed nimi w przyszłości. Usuwa bakterie i spowalnia ich namnażanie. Pasta zawiera przełomowy Stannous Complex, dzięki któremu pomaga zapobiegać próchnicy, zmniejsza nadwrażliwość zębów oraz kamień nazębny a także odświeża oddech oraz chroni przed przebarwieniami.

Klinicznie potwierdzono, że pomaga redukować problemy z dziąsłami w 4 tygodnie i chroni przed nimi w przyszłości. Usuwa bakterie i spowalnia ich namnażanie. Pasta zawiera przełomowy Stannous Complex, dzięki któremu pomaga zapobiegać próchnicy, zmniejsza nadwrażliwość zębów oraz kamień nazębny a także odświeża oddech oraz chroni przed przebarwieniami.


 

Jedną z głównych przyczyn chorób dziąseł jest płytka nazębna – bezbarwna, lepka warstwa bakterii, która odkłada się na zębach i poniżej linii dziąseł. Jeśli nie jest codziennie usuwana poprzez szczotkowanie i stosowanie nici dentystycznej, może prowadzić do stanów zapalnych, które są pierwszym stadium choroby dziąseł. Ignorowanie płytki nazębnej prowadzi do poważniejszych problemów, takich jak zapalenie ozębnej oraz trwałego uszkodzenia kości utrzymującej ząb w szczęce. Jeśli zauważasz u siebie objawy choroby dziąseł, skontaktuj się ze swoim dentystą – wczesne wykrycie schorzeń dziąseł pozwala nawet na cofnięcie skutków choroby. Zwróć uwagę na następujące objawy:

Nadwrażliwe, spuchnięte i zaczerwienione dziąsła

Krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania lub stosowania nici dentystycznej

Nieświeży oddech i nieprzyjemny smak w ustach

Dr hab. n. med. Ewa Iwanicka-Grzegorek: Nawyki higieniczne Polaków pozostawiają wiele do życzenia. Większość pacjentów uważa, że mycie zębów dwa razy dziennie  powinno całkowicie chronić ich przed próchnicą oraz chorobami przyzębia. Zawsze powtarzam im, że szczotkowanie to dopiero pierwszy krok w prawidłowej profilaktyce. Bardzo ważny jest wybór samej szczoteczki. Powinna ona być dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, jego wieku i konkretnych problemów zdrowotnych. Szczoteczki mają włosie o zróżnicowanej twardości i długości, co pozwala skutecznie czyścić trudno dostępne miejsca. Niestety, z doświadczenia wiem, że stosunkowo niewiele osób potrafi prawidłowo szczotkować zęby. Polacy poświęcają średnio jedynie 40 sekund na mycie zębów, podczas kiedy stomatolodzy zalecają dwuminutowe szczotkowanie zębów rano i wieczorem po ostatnim posiłku, odpowiednią techniką, czyli ruchami okrężnymi i wymiatającymi w górę i w dół od linii dziąseł. Pomocna w takim przypadku może okazać się szczoteczka elektryczna, która skuteczniej niż manualna usunie bakterie oraz płytkę nazębną. Dodatkowo niektóre z nich mają dołączony dwuminutowy sygnalizator czasu mycia zębów. Kolejną sprawą jest dobór odpowiedniej pasty. Dzięki badaniom wiemy już, że zwykła pasta przeciwpróchnicza z fluorem zapewnia jedynie podstawową ochronę. Dlatego też zalecam moim pacjentom pasty profilaktyczne zapewniające kompleksową ochroną, np. takie, które oprócz fluoru zawierają związek cyny. Warto sięgać także po nici dentystyczne i płyny do płukania jamy ustnej, które pozwalają dokładnie oczyścić także przestrzenie międzyzębowe z płytki bakteryjnej i resztek pokarmu.

 

W ofercie blend-a-med i Oral-B znajduje się pełna gama produktów, które pomogą w skuteczny, ale i bezpieczny sposób usuwać płytkę bakteryjną, której nagromadzenie jest główną przyczyną zapalenia dziąseł i przyzębia oraz próchnicy.

SONICARE WIDGET

Mega Hit na Święta