Model: GCDMM
Waga produktu: 0.100 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 9.99 PLN
Producent: GC
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online

GC Dry Mouth Gel 35ml - żel przynoszący ulgę i ukojenie osobom cierpiącym z powodu suchości jamy ustnej - SMAK MIĘTA


Opis żelu GC Dry Mouth Gel:

GC Dry Mouth Gel jest przeznaczony do zapewnienia komfortu cierpiącym z powodu suchości w jamie ustnej. Zalecany jest do stosowania przez osoby, u których mogą wystąpić trudności podczas jedzenia, mówienia oraz doznające dyskomfortu z powodu suchości w jamie ustnej. Nie zawiera cukru i alkoholu. Występuje w czterech smakach:

1. Cytryna.
2. Malina.
3. Mięta.
4. Pomarańcza.

Żel GC Dry Mouth Gel występuje w kompaktowej tubce, która z łatwością mieści się zarówno w kieszeni, jak i w torebce co oznacza, że może być użyty zawsze i wszędzie kiedykolwiek będzie potrzebny. Wszystko to, czego wymaga się od pacjenta to nałożenie obfitej ilości żelu czystym palcem na powierzchnie policzkowe i językowe zębów oraz na błonę śluzową tkanek jamy ustnej.

Żel GC Dry Mouth Gel ma w przeciwieństwie do większości substytutów śliny neutralne pH, co oznacza, że może przynieść znamiennie skuteczną ulgę, jednocześnie utrzymując pH jamy ustnej na bezpiecznym poziomie, aby zapobiec demineralizacji.

Pojemność żelu: 35ml

Wskazania do stosowania preparatu GC Dry Mouth Gel:

1. Suchość jamy ustnej wywołana przez leki na receptę lub ordynowane bez recepty.
2. Oddychanie ustami podczas snu.
3. Zespół Sjögrena.
4. Radioterapia okolic głowy i szyi.
5. Osoby noszące protezy zębowe celem ochrony tkanki i nawilżania.
6. Długotrwałe choroby, które mogą osłabiać przepływ śliny - np. cukrzyca, przewlekłe zapalenie wątroby typu C i choroby autoimmunologiczne tkanki łącznej jak toczeń rumieniowaty układowy.

Jak stosować GC Dry Mouth Gel?

GC Dry Mouth Gel należy stosować tak często, jak to jest konieczne, gdy występuje uczucie suchości w jamie ustnej. Można to robić o każdej porze dnia i w nocy. Wycisnąć z tubki odpowiednią ilość żelu na palec lub użyć wacika do pobrania żelu z tubki. Aplikować żel na język, błonę śluzową jamy ustnej i zęby.

Istotne informacja: Dry Mouth Gel może być stosowany łącznie z GC Tooth Mousse lub GC MI Paste Plus, ale nie powinien być stosowany z innymi produktami. Osoby zażywające przepisane leki, przed rozpoczęciem stosowania produktu powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu, natychmiast spłukać dużą ilością wody i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: GC Dry Mouth Gel zawiera etylo p-hydroksybenzoesan. Nie stosować u osób ze zdiagnozowaną nadwrażliwością na hydroksybenzoesany. W nadzwyczajnych przypadkach, u niektórych osób produkt może wywoływać nadwrażliwość. W przypadku wystąpienia takich reakcji, przerwać stosowanie preparatu i zgłosić się do lekarza ogólnego.

Kilka cennych informacji o suchości jamy ustnej:

Suchość jamy ustnej jest zazwyczaj słabo diagnozowanym stanem, a jej symptomy nie są w pełni niezawodnym wskaźnikiem zarówno ilości, jak i jakości wydolności gruczołów ślinowych w spoczynku. W rzeczywistości pacjenci mogą być nieświadomi zmniejszonej wydajności dopóki wskaźnik przepływu śliny spoczynkowej nie jest mniejszy niż połowa normalnego przepływu. Odwodnienie i suchość w jamie ustnej mogą z łatwością indywidualnie wpływać na zdrowie osobnika na skutek wielu codziennych czynników związanych ze stylem życia (np. przyjmowanie kofeiny, spożywanie alkoholu i zażywanie nikotyny). Ponadto, wiele poważnych zaburzeń zdrowotnych (chorób) jest związanych z kserostomią - suchością ust (zespół Sjögrena, cukrzyca, radioterapia). W dodatku, ponad 400 leków może wywoływać kserostomię - włączając te, które są samodzielnie ordynowane i leki „bez recepty”, takie jak środki wykrztuśne, preparaty zmniejszające przekrwienie oraz wiele leków przepisywanych na receptę.

Skład: Diglycerin, Aqua, Cellulose Gum, Carrageenan, Sodium Citrate, Aroma, Ethylparaben, Benzyl Alcohol

SONICARE WIDGET

Oral-B Smart 4000UT Promocja