Najlepsze sposoby, aby pozbyć się choroby z Lyme u psów

Psy są najlepszym przyjacielem człowieka, ale niestety są również najbardziej zaniedbane zwierzęta domowe. Życie psa jest tak samo ważne jak życie człowieka, a pies domowy jest zawsze gotowy do ochrony swojego właściciela, ale czasami pies zostaje zarażony bardzo niebezpieczną chorobą. Borelioza jest jedną z najgorszych chorób, które mogą zaatakować psy i czasami może być śmiertelna.

W ostatnich latach było wiele przypadków, w których psy zostały zaatakowane przez chorobę Lyme. To z powodu zaniedbania właścicieli psów, że pozostawiają swoje psy bez opieki. U psów, które zostały zarażone boreliozą stwierdzono wysoką gorączkę, obrzęk gruczołów i inne problemy zdrowotne.

Nawet jeśli nie zabierasz swojego psa na spacer, nadal istnieje szansa, że może on zostać ugryziony przez kleszcze. To właśnie z tego powodu powinieneś zadbać o swojego psa i upewnić się, że nie zostanie on zaatakowany przez żaden rodzaj kleszcza.

Choroba z Lyme jest infekcją bakteryjną, która jest przenoszona przez kleszcze i jest również znana jako borelioza. Według CDC, w samych Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 300 000 przypadków zachorowań na boreliozę każdego roku. Jak wynika ze statystyk, najczęstsze objawy choroby to gorączka, zmęczenie, dreszcze, ból głowy oraz bóle mięśni i stawów.

Istnieją dwa rodzaje choroby z Lyme: jeden to postać zlokalizowana, a drugi to postać rozsiana. Zlokalizowana forma choroby z Lyme zaczyna się od miejsca, w którym kleszcz ugryzł psa. Natomiast forma rozproszona choroby jest spowodowana przez kleszcze, które znajdują się na psie. Może również rozprzestrzeniać się na narządy, a nawet stawy.

Nie ma lekarstwa na boreliozę u psów, ale są sposoby na jej leczenie. Możesz trzymać psa z dala od miejsc, w których występują kleszcze, a także zaszczepić go. Szczepienie psa jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobie z Lyme.

Wnioski:

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy mają psa w domu, to powinieneś spojrzeć na te wskazówki, aby upewnić się, że twój pies jest bezpieczny od tej niebezpiecznej choroby.