Jak wyleczyć sepsę u dzieci?

Co to jest sepsa?

Sepsa to zakażenie krwi. Występuje, gdy bakterie lub wirusy dostają się do krwiobiegu i zaczynają infekować inne części ciała. Jest to bardzo poważny stan. Istnieją trzy główne etapy leczenia sepsy.

Etap pierwszy

Pierwszy etap nazywany jest fazą początkową, a objawy sepsy to wysoka gorączka, szybki oddech, dreszcze, niskie ciśnienie krwi, wstrząs i czerwona lub fioletowa wysypka.

Drugi etap

W drugim etapie organizm jest atakowany przez bakterie. Objawy sepsy to wysoka gorączka, powolne oddychanie, nudności, wymioty, zimny pot, dezorientacja, drgawki, niewydolność narządów i śpiączka.

Trzeci etap

Trzeci etap to czas, kiedy organizm jest atakowany przez toksyny. Jest to najbardziej niebezpieczne stadium sepsy. Objawy sepsy u dzieci są takie same jak u dorosłych. W trzecim stadium sepsy osoba traci zdolność oddychania, skóra staje się niebieska, wargi i palce sinieją, oczy są zapadnięte, a osoba odczuwa ból.

Leczenie sepsy

Nie ma lekarstwa na sepsę, ale można ją wyleczyć, jeśli zostanie wcześnie wykryta. Pierwszym krokiem jest natychmiastowe zabranie chorego do szpitala. Jeśli pacjent nie reaguje, wówczas lekarz wstrzyknie antybiotyki w ramię dziecka.

Zapobieganie sepsie

Większość lekarzy zaleca następujące czynności, aby zapobiec sepsie.

Utrzymywać dziecko w cieple.

Utrzymywać dziecko w ciszy.

Utrzymuj głowę dziecka prosto.

Nie pozwól dziecku siedzieć przez dłuższy czas.

Unikać pozwalając dziecku jeść lub pić cokolwiek.

Trzymać dziecko na odpoczynku w łóżku.

Wnioski:

Teraz już wiesz, jak leczyć i zapobiegać sepsie u dzieci. Jeśli Twoje dziecko wykazuje jakiekolwiek objawy sepsy, to musisz zabrać je do lekarza. Możesz również zastosować się do powyższych wskazówek, aby utrzymać dziecko w zdrowiu.