Jak pozbyć się bakteryjnej waginozy w czasie ciąży?

Być może zdajesz sobie sprawę z tego, że ciąża jest jednym z najbardziej niesamowitych i wspaniałych doświadczeń, jakie kobieta może mieć w swoim życiu. Podczas gdy fizyczne zmiany, które zachodzą podczas ciąży są tak piękne, że nie można ich zignorować, są pewne rzeczy, o które powinnaś zadbać.

Jedną z głównych zmian, jakich doświadczają kobiety podczas ciąży, jest zmiana w pochwie. Jak wiemy, pochwa jest kanałem rodnym dla dziecka, musi być czysta i wolna od bakterii. Jeśli obszar pochwy zostanie zainfekowany, wtedy możesz skończyć z bakteryjną waginozą, a to może mieć poważne konsekwencje dla Ciebie i Twojego dziecka.

Bakteryjna waginoza to brak równowagi między dobrymi i złymi bakteriami, który powoduje zapalenie i zakażenie pochwy. Znana jest również jako “różowawa wydzielina”. Możesz dostać go w pierwszym trymestrze ciąży. Istnieją pewne wskazówki, których możesz przestrzegać, aby leczyć ten stan.

Głównym objawem tej infekcji jest obecność cienkiej, białej, serowatej wydzieliny. Możesz ją zauważyć podczas oddawania moczu. To normalne, że podczas ciąży pojawia się cienka, biała wydzielina. Nie musisz się martwić. Jest to naturalna zmiana i ustanie, gdy data porodu będzie bliska. Ale jeśli ta wydzielina utrzymuje się i staje się grubsza, wtedy możesz potrzebować wizyty u lekarza.

Teraz omówmy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec temu stanowi:

Pij dużo wody

Picie wody zapewni Ci nawodnienie i jest to pierwsza i najważniejsza rzecz, którą musisz zrobić, aby zapobiec temu stanowi. Musisz wypić około 6 do 8 szklanek wody dziennie. Ważne jest, aby wypić co najmniej połowę z nich przed spożyciem posiłków.

Używaj dobrej jakości prezerwatyw

Jeśli używasz prezerwatywy, upewnij się, że używasz takiej, która jest dobrej jakości. Musisz sprawdzić datę ważności, a także używać takich, które są przeznaczone do ciąży.

Uprawiaj bezpieczny seks

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie tej infekcji na dystans. Jeśli masz jakikolwiek rodzaj STD to lepiej unikać ciąży.

Unikaj douching

Nie musisz stosować douching podczas ciąży. Możesz czuć, że to pomaga oczyścić pochwę, ale nie ma żadnych korzyści podczas ciąży.

Noś luźne ubrania

Noszenie ciasnych ubrań może prowadzić do tarcia, a to zwiększy szanse na tę infekcję. Musisz nosić luźne ubrania, a także nosić bawełnianą bieliznę, aby utrzymać tę infekcję z dala.

Używaj poduszki ciążowej

Możesz mieć ochotę spać na podłodze lub na twardym łóżku, ale to nie da ci odpowiedniego wsparcia. Możesz użyć poduszki ciążowej, aby uzyskać najlepsze wsparcie podczas ciąży.

Wnioski:

Tak więc, stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, możesz łatwo pozbyć się tej dolegliwości i cieszyć się zdrową ciążą. Bardzo ważne jest, aby dbać o swoje ciało i zachować zdrowie podczas ciąży.