Domowe sposoby na zapalenie spojówek u dzieci

Zapalenie spojówek jest jednym z najczęstszych problemów z oczami u dzieci. Najczęstsze objawy zapalenia spojówek to zaczerwienienie, łzawienie oczu, swędzenie, uczucie pieczenia, nadmierne łzawienie i niewyraźne widzenie. Istnieją dwa rodzaje zapalenia spojówek – ostre i przewlekłe.

Ostre zapalenie spojówek jest spowodowane zakażeniem oczu i najczęściej jest to spowodowane wirusem. Występuje powszechnie u dzieci, ale może pojawić się również u dorosłych. Może mieć charakter samoograniczający się, ale wymaga leczenia.

Przewlekłe zapalenie spojówek jest spowodowane głównie przez alergię i może prowadzić do trwałego uszkodzenia oka. Występuje zwykle u dorosłych, ale czasami u dzieci.

Oto kilka domowych sposobów na zapalenie spojówek u dzieci.

Sok z cytryny

Sok z cytryny ma naturalne właściwości przeciwzapalne i ma również właściwości antybakteryjne, które pomagają w leczeniu infekcji oka.

Zastosuj sok z cytryny na oczy przez 10 do 15 minut.

Olejek migdałowy

Olej migdałowy jest bogatym źródłem witaminy E i pomaga zmniejszyć stan zapalny oczu.

Weź jedną łyżeczkę oleju migdałowego i wymieszaj go z jedną łyżeczką miodu i delikatnie pocieraj mieszaninę na oczach. Pozostaw olej na noc.

Imbir

Imbir jest silnym środkiem przeciwzapalnym i może pomóc zmniejszyć obrzęk i ból oczu.

Weź kawałek świeżego imbiru i pokrój go na małe kawałki. Zmiel imbir i dodaj jedną łyżeczkę miodu i dobrze wymieszaj. Delikatnie nałóż mieszaninę na oczy.

Płatki róży

Płatki róży są naturalnym źródłem witaminy C i może być stosowany jako naturalny środek na infekcje oczu.

Dodaj jedną łyżkę wody różanej do jednej łyżki soku pomarańczowego i delikatnie nałóż na oczy. Pozostaw na 30 minut.

Arbuz

Arbuz jest naturalnym źródłem witaminy A i ma kojący wpływ na oczy.

Weź plaster arbuza i pokrój go na małe kawałki. Nałóż sok na oczy i pozostaw na 15 minut.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych domowych środków na zapalenie spojówek u dzieci. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników to możesz użyć kropli do oczu.