Co to jest znieczulenie ogólne?

Jest to rodzaj zabiegu chirurgicznego, podczas którego pacjenci nic nie czują. Kiedy poddajesz się jakiemukolwiek zabiegowi chirurgicznemu, musisz przejść przez proces znieczulenia ogólnego. Anestezjolog poda do Twojego ciała leki, które sprawią, że będziesz całkowicie zdrętwiały.

Zrozummy, jak podaje się znieczulenie ogólne i jak ono działa:

Kiedy dostaniesz pod znieczuleniem ogólnym, wtedy nie będziesz czuł nic i nie będziesz również pamiętał żadnej z procedur. To dlatego, że leki sprawią, że będziesz zrelaksowany i nie będziesz czuł bólu, ale operacja zostanie przeprowadzona.

Istnieje wiele rodzajów operacji, które mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym, jak np. operacja zębów i kości szczęki, chirurgia kosmetyczna, kręgosłup, serce, oczy, a także mózg.

Znieczulenie ogólne jest skutecznym sposobem na pozbycie się bólu i strachu. Pacjent jest całkowicie zrelaksowany i nic nie czuje.

Znieczulenie ogólne jest wykonane z kilku rodzajów leków, które sprawiają, że pacjent jest nieprzytomny.

Najczęstsze rodzaje znieczulenia ogólnego:

Znajdziesz trzy najczęstsze rodzaje znieczulenia ogólnego, które są:

1. Ogólne znieczulenie wziewne

2. Ogólne znieczulenie dożylne

3. Sedacja świadoma

Ogólne znieczulenie wziewne:

W tym przypadku będziesz wdychał tlen i podtlenek azotu. Podtlenek azotu jest środkiem przeciwbólowym, dzięki któremu pacjent będzie czuł się komfortowo, a pacjent nie będzie odczuwał bólu.

Sedacja świadoma:

Jest to znieczulenie ogólne, które jest stosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych. W tym przypadku pacjent będzie czuł tylko odrętwienie i nie będzie czuł niczego.

Wnioski:

To był krótki opis znieczulenia ogólnego, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem informacji dotyczących znieczulenia ogólnego to możesz odwiedzić link podany poniżej.