Autyzm a szczepionka przeciw pneumokokom

Czy jesteś matką dziecka autystycznego? Jeśli tak, to musisz być zaznajomiona z faktem, że jak autyzm wpływa na Twoje dziecko. Niektórzy rodzice bardzo zmagają się z objawami autyzmu u swoich dzieci.

Istnieją różne powody, dla których to zaburzenie występuje. Niektórzy rodzice twierdzą, że nie mają żadnej wiedzy na temat przyczyn autyzmu i dokładny powód jest nieznany. Niektórzy rodzice wierzą, że to zaburzenie zdarza się z powodu pewnych czynników genetycznych, podczas gdy niektórzy rodzice wierzą, że jest to spowodowane pewną szczepionką podaną ich dzieciom.

Nie ma naukowych dowodów na to, że szczepionki przeciwko pneumokokom zwiększają ryzyko wystąpienia autyzmu u dzieci. Szczepionka przeciwko pneumokokom jest podawana niemowlętom jako część rutynowego szczepienia.

Szczepionki przeciwko pneumokokom stosuje się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii na dziecko oraz aby zapobiec zapaleniu płuc.

Szczepionka przeciwko pneumokokom zawiera 7 różnych szczepów bakterii, które są szkodliwe dla człowieka. Szczepionka przeciwko pneumokokom jest dostępna dla dzieci i dorosłych.

Jeśli jesteś matką, która ma dziecko cierpiące na autyzm, to musisz się martwić o skutki uboczne tej szczepionki. Pewnie słyszałaś plotki dotyczące autyzmu i szczepionki przeciw pneumokokom, ale nadal jeśli nie masz wystarczających dowodów na ich poparcie, to musisz być sceptyczna.

Przyjrzyjmy się faktom i znajdźmy odpowiedź na to pytanie.

Autyzm a szczepionka przeciw pneumokokom:

Szczepionka ta jest stosowana w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się bakterii na dziecko.

Szczepionka jest podawana dzieciom w pierwszym roku życia i jest to obowiązkowy wymóg szczepienia.

Szczepionka jest bardzo bezpieczna i nie ma prawie żadnych skutków ubocznych. Nie ma naukowych dowodów na to, że szczepionka może powodować autyzm.

Nie zaleca się podawania tej szczepionki kobietom w ciąży oraz kobietom karmiącym piersią.

Wnioski:

Oto prawda o autyzmie i szczepionce przeciw pneumokokom. Nikt nie może zaprzeczyć, że szczepionka jest bezpieczna i nie ma prawie żadnych skutków ubocznych. Nie możemy jednak powiedzieć, że ma zero skutków ubocznych, ponieważ prawdą jest również to, że szczepionka nie jest całkowicie wolna od jakichkolwiek skutków ubocznych.