Wczytuję dane...

Paski wybielające do zębów – wszystko co musisz wiedzieć

Paski wybielające do zębów – wszystko co musisz wiedzieć

paski wybielające blog


Paski wybielające zęby to alternatywa dla tych, którzy nie mają czasu, ochoty lub potrzeby by decydować się na profesjonalne zabiegi wybielające przeprowadzane w gabinecie dentystycznym i jednocześnie zależy im na efekcie lepszym i szybszym niż ten, który może zapewnić wybielająca pasta do zębów. Jest też stosunkowo przystępna cenowo, dlatego z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wybielanie zębów metodą paskową.

Zasada działania pasków wybielających jest prosta i wykorzystuje przepuszczalność szkliwa i zębiny, dzięki czemu substancje wybielające nadtlenki wodoru, mocznika oraz nadboran sodu mogą dostać się do wnętrza zęba. Tam, wspomniane substancje przekształcają się w rodniki tlenowe i rozszczepiają cząsteczki barwników na mniejsze. W praktyce polega to na nałożeniu na górny i dolny łuk zębów przezroczystej taśmy nasączonej żelem wybielającym i trzymanie go przez wskazany przez producenta czas. Efekty, które oferują produkty wiodących marek są widoczne już po kilku aplikacjach, a całość kuracji zwykle nie przekracza dwóch tygodni. Niektóre z firm obiecują znaczną poprawę koloru zębów już po 2-3 aplikacjach, co przy użyciu nawet najlepszej pasty wybielającej byłoby niemożliwe. Zanim zdecydujecie się na przystąpienie do kuracji, warto zrobić rozeznanie wśród marek oferujących rozjaśnianie paskami. Nie wszystkie preparaty działają tak samo, nie tylko ze względu na naturalny kolor zębów i rodzaj przebarwień, ale głównie ze względu na substancję czynną, która odpowiada za wybielenie.

Paski wybielające do zębów zasadniczo dzielą się na dwie grupy: takie, których używanie należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem stomatologiem i takie, które można bezpiecznie zastosować w domu, bez uprzedniej wizyty w gabinecie. W skład produktów pierwszej grupy wchodzi nadtlenek wodoru, czyli ta sama substancja, która jest używana przez dentystów w wybielaniu gabinetowym. Zabieg sam w sobie jest skuteczny, jednak, żeby był całkowicie bezpieczny stan uzębienia nie może budzić zastrzeżeń. Wszelkie ubytki i stany zapalne czy odsłonięte szyjki nie mogą być narażone na kontakt z żelem zawierającym nadtlenek wodoru. Ponad to badania wykazały, że stosowanie preparatów z tą substancją bez kontroli lekarza, może przyczyniać się do nadwrażliwości zębów, uszkodzeń szkliwa i podrażnieniami dziąseł. W paskach wybielających zawierających nadtlenek wodoru, jego stężenie nie może przekraczać 0,1 %. Kwestię tę reguluje Dyrektywa Unijna z 20 września 2011 roku oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z 22 października 2012 roku. Oba dokumenty dotyczą zakazania lub znacznego ograniczenia stosowania produktów z nadtlenkiem wodoru. Z tego powodu niemożliwym jest zakup w sprawdzonym sklepie preparatów zawierających wyższe, niż dopuszczalne stężenie nadtlenku wodoru przez osoby nieposiadające licencji lekarza stomatologa. Dlatego nie dajcie się skusić chińskim podróbkom dostępnym licznie na różnych platformach sprzedażowych – nadtlenek wodoru to substancja, którą można zrobić sobie naprawdę sporą krzywdę.

Druga grupa pasków wybielających to taka, która nie zawiera szkodliwej substancji, a mimo wszystko jest w stanie rozjaśnić zęby od 4 do 8 tonów w skali Vita. W zależności od substancji czynnej różnią się od siebie czasem trzymania na zębach, długością trwania kuracji i intensywnością efektów. Jedno natomiast jest pewne – stosując się do zaleceń na opakowaniu, Wasze zęby są całkowicie bezpieczne. Paski bez nadtlenku wodoru nie tylko rozjaśnią zęby, ale też zmniejszą ich nadwrażliwość i wspomogą mineralizację szkliwa. Strach przed nadwrażliwością zębów jest zresztą główną obawą osób chcących w domowym zaciszu dokonać wybielania. Zupełnie niepotrzebnie. Innowacyjność produktów non-peroxide polega na tym, że poza rozjaśnianiem te produkty naprawdę dbają o stan zębów po zabiegu.

Żelazną zasadą, której należy przestrzegać w trakcie i przez krótki okres po zakończeniu wybielania jest stosowanie tzw. białej diety. Polega ona na wyeliminowaniu produktów spożywczych o intensywnym zabarwieniu, niezależenie od tego czy wynika ono z czynników naturalnych czy ze sztucznych barwników. Bezpośrednio po zabiegu szkliwo zębów jest nie tylko jaśniejsze, ale przede wszystkim bardzo odwodnione, a co za tym idzie chłonie wszystko jak gąbka. Każdy barwnik który zostanie wchłonięty przez szkliwo wraz ze śliną może zniweczyć cały trud włożony w wybielanie i nie tylko zmienić jego barwę ale także całkowicie cofnąć efekt. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wszelkich zaleceń producentów, zarówno tych, które bezpośrednio odnoszą się do samego procesu wybielania, jak i tych po.


paski wybielające blod baner 1
blog whitewash nano blog wellsamed wellsastrips paski wybielające whitewash paski wybielające dental professional rapid white paski wybielające blog