Wczytuję dane...

Pasta do zębów z zawartością czystego srebra i gumy do żucia Microsilver Plus jako idealna pielęgnacja jamy ustnej

Pasta do zębów z zawartością czystego srebra i gumy do żucia Microsilver Plus jako idealna pielęgnacja jamy ustnej

Pasta Microsilver Plus z czystym srebrem top blog

Srebro –jesteśmy przekonani, że pierwsze skojarzenie, jakie przyszło Ci do głowy to biżuteria. I słusznie, bo zaraz po złocie to najchętniej wybierany przez jubilerów kruszec. Kto wie, być może masz właśnie na sobie jakąś srebrną błyskotkę i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że pełni ona funkcję nie tyko ozdobną. Czy wiesz o tym, że srebro dzięki swoim właściwościom jest naturalnym antybiotykiem? Jego medyczny fenomen polega na silnym działaniu antybakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybicznym. Z powodzeniem zwalcza drożdżaki, pleśnie i gronkowce, a przy tym bakteriom niezwykle ciężko jest się na niego uodpornić. Antybiotyczne właściwości srebra były wykorzystywane już w starożytności, o czym wspominał sam Hipokrates. Z kolei Fenicjanie przechowywali wodę i wino w srebrnych naczyniach, co skutecznie zapobiegało rozwojowi drobnoustrojowi, sprawiało, że napoje dłużej były świeże i zdatne do picia. Antyseptyczne działanie srebra opiera się na rozkładaniu enzymów potrzebnych do życia chorobotwórczych drobnoustrojów.

Do tej pory srebro było używane w medycynie głównie w okulistyce i dermatologii – do leczenia m.in. zapalenia spojówek, oparzeń, egzem czy owrzodzeń. Dostępne były również suplementy diety zawierające srebro koloidalne wspomagające leczenie infekcji oraz wzmacniające odporność. A gdyby tak wykorzystać antyseptyczne działanie srebra w higienie jamy ustnej? Zwalczając występujące w niej bakterie, będące głównym przyczyną próchnicy, można by było skutecznie zwalczać chorobę i działać prewencyjnie. Z takiego założenia wyszła firma LR Health&Beauty, tworząc produkt, o którym nie śniło się filozofom.

Kilka słów o samym koncernie, którego nazwa zapewne jest znana niewielkiemu gronu osób. Tymczasem, firma powstała ponad 30 lat temu w Ahlen w Westfalii, jest obecnie potęgą na rynku szeroko pojętych produktów kosmetycznych i dystrybuuje je w 32 krajach na całym świecie. Zaufanie milionów konsumentów zdobyła głównie dzięki bardzo wysokiej jakości produktów, regularnie kontrolowanej przez uznane instytuty, takie jak SGS INSTITUT FRESENIUS, Dermatest czy IASC. Wszystkie produkty LR Health&Beauty powstają w laboratoriach przy udziale wysokiej klasy specjalistów, natomiast całość działań nad danym produktem poprzedzają szczegółowe badania.

Właśnie w takich warunkach narodził się pomysł na wykorzystanie srebra w leczeniu i profilaktyce próchnicy. Nie, tym razem nie będzie o zwykłych pastach czy płynach do płukania. Tym razem, antyseptyczny metal dostał po prostu dodany do pasty do zębów i… gumy do żucia. Tutaj od razu należy się sprostowanie – guma do żucia Microsilver Plus standardowe gumy przypomina jedynie z nazwy. Zasadnicza różnica polega na składzie, głównie wykorzystaniu naturalnych zamienników cukru, takich jak ksylitol czy sorbitrol. Dodatkowo produkt wzbogacony jest o czyste srebro, związki cynku i dexpantenol. Srebro w gumie Microsilver Plus ma postać nanoporowatego pyłu o wielkości cząsteczki 11,6 µm, więc jest zupełnie niewyczuwalne. Ilość pierwiastka zawartego w gumie jest całkowicie bezpieczna dla organizmu i całkowicie niebezpieczna dla chorobotwórczych mikroorganizmów zasiedlających jamę ustną – już po pięciu minutach żucia gumy, ich ilość drastycznie spada i efekt ten utrzymuje się przez kilka godzin. Według najnowszych wytycznych instytutów stomatologicznych powinniśmy szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej byłoby to robić po każdym posiłku. W przypadku, gdy jest to niemożliwe, stomatolodzy zalecają żucie gumy, w szczególności takiej, która przeznaczona jest do wspomagania higieny jamy ustnej. Tylko używanie profesjonalnych produktów gwarantuje uzyskanie oczekiwanych efektów, dlatego, jeśli naprawdę zależy Ci na stanie Twoich zębów zwykłe miętówki nie wystarczą. Zresztą, sam zobacz, czy Twoja guma to potrafi? Microsilver Plus działa tak:

-poprzez działanie antyseptyczne hamuje rozwój próchnicy i usuwa płytkę nazębną oraz ogranicza jej powstawanie

- wspomaga utwardzanie i remineralizację szkliwa

- wspomaga regenerację śluzówki

- skutecznie odświeża oddech

Generalnie, im dłużej żujesz, tym dłużej utrzymuje się efekt, ale musisz wiedzieć, że wystarczy 5 minut, by srebro i substancje wspomagające spełniły swoje zadanie. Możesz stosować produkt w każdej sytuacji, jadąc rowerem, w drodze do pracy, dosłownie wszędzie! Korzystne działanie Microsilver Plus odczujesz już po kilku dniach stosowania, dodatkowo Twoje subiektywne odczucia są też poparte badaniami naukowymi i stanowią doskonała profilaktykę próchnicy przez cały dzień. Guma Microsilver Plus jest istotnym dodatkiem do pasty do zębów Microsilver Plus.