Wczytuję dane...

Wybielanie nakładkowe za pomocą żelu Opalescence

Wybielanie nakładkowe za pomocą żelu Opalescence

opalescence blog baner


Wiele już napisano o tym jak ważny w dzisiejszych czasach jest piękny i śnieżnobiały uśmiech. Niemniej, to wciąż jedna z cech fizjonomii, na którą zwraca się największą uwagę. Nic więc dziwnego, że zdrowe, białe i mocne zęby są marzeniem tak wielu osób. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, ułatwia nawiązywanie znajomości, a przede wszystkim bardzo pomaga w życiu. Alternatywą dla past wybielających, zabiegów gabinetowych czy pasków jest wybielanie nakładkowe. Na szczególną uwagę zasługują żele wybielające marki Opalescene, uważane za jedne z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych preparatów do rozjaśniania szkliwa na rynku.

Jak przygotować zęby do wybielania żelem Opalescence?

Przede wszystkim konieczna będzie wizyta u lekarza stomatologa. Jego zadaniem jest ocena stanu uzębienia oraz dziąseł, tak by zabieg wybielania był w pełni bezpieczny. Koniecznym warunkiem przystąpienia do wybielania żelami Opalescence jest wyleczenie ubytków, sprawdzenie stanu dotychczasowych wypełnień i ewentualnie zastąpienie ich tymczasowymi. Stomatolog oczyści także zęby z kamienia nazębnego i osadu, a także ustali poziom i przyczynę przebarwień powstałych na powierzchni szkliwa. Dzięki tym zabiegom będzie można precyzyjnie dopasować rodzaj kuracji i stężenie substancji aktywnej zastosowanej w preparacie do rodzaju zębów i oczekiwanych przez pacjenta rezultatów. Kolejnym, niezwykle istotnym krokiem jest zrobienie odcisku zębów, z którego technik stworzy indywidualnie dopasowane nakładki. W trakcie trwania kuracji to właśnie do nich za pomocą strzykawek będzie umieszczany żel wybielający.

Przebieg kuracji żelem Opalescence

Po przygotowaniu odcisków i nakładek, lekarz ustala przebieg kuracji na podstawie wywiadu z pacjentem i preferowanych rezultatów. W zależności od dobranego stężenia, nakładki z żelem wybielającym stosuje się kilka godzin w ciągu dnia lub na całą noc. Efektywność wybielania zależy w głównej mierze od rodzaju zębów i specyfiki przebarwień, jednak nierzadko zdarza się, że rezultaty widoczne są już po pierwszej aplikacji żelu wybielającego.

Dostępne są również jednorazowe nakładki OPALESCENCE TresWhite Supreme, które już na etapie produkcji zostały fabrycznie wypełnione żelem wybielającym. Gwarantują one bardzo dobre efekty wybielające, a dzięki specjalnej formule działanie żelu dociera także do zębów trzonowych. Dodatkowo jednorazowe nakładki zabezpieczone są na obrzeżach substancją, która chroni dziąsła przed podrażnieniem.

W zależności od oczekiwanych efektów i wyjściowego stanu szkliwa, kuracja żelami Opalescence wymaga od 3 do 10 aplikacji. Warto wspomnieć, że uzupełnienia protetyczne, takie jak mosty czy korony, nie podlegają wybielaniu, dlatego zabieg nie jest w stanie im w żaden sposób zaszkodzić.

Jak działa żel Opalescence?

Działanie produktów Opalescence polega na zastosowaniu w nich nadtlenku karbamidu, który w kontakcie z wodą i śliną uwalnia nadtlenek wodoru, posiadający silne właściwości utleniające, dzięki czemu neutralizuje barwniki odpowiedzialne za żółknięcie i przebarwienia powstałe na powierzchni szkliwa. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa powodując, że przebarwienia zostają dosłownie wybielone, i tym samym przestają być widoczne. Poprawnie przeprowadzony zabieg nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków zarówno w zakresie kondycji zębów, jak i dziąseł. Żel wybielający nie ingeruje w wewnętrzną strukturę zęba, dlatego mogą go używać nawet osoby z nadwrażliwością.

Dodatkowo nadtlenek karbamidu zawarty w żelach Opalescence uwalnia w trakcie kuracji produkt uboczny – mocznik- będący jednocześnie naturalnym składnikiem śliny. Zawartość mocznika podwyższa poziom pH w jamie ustnej, dzięki czemu staje się on neutralny, co zapobiega namnażaniu się bakterii kriogennych.


żele opalescence blog opalescence go blog
żele na nadwrażliwość blog opalescence pasty wybielające opalescence


Dlaczego Opalescence?

Wieloletnie doświadczenie specjalistów z zakresu stomatologii, pracujących dla Utradent, pozwoliło stworzyć produkt, który wykazuje szereg unikatowych cech i właściwości. Warto zwrócić uwagę na strukturę i konsystencję produktu, który został stworzony tak, by działać dokładnie w miejscu, do którego został przeznaczony i nigdzie więcej. Oznacza to, że preparaty Opalescence, dzięki swojej lepkości i gęstości, nie są w stanie wydostać się poza nakładki, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wielu innych produktów wybielających dostępnych na rynku, produkty Opalescence nie powodują odwodnienia zębów. Dzięki zawartości 20 % wody i wzbogaceniu formuły o azotan potasu i fluor, zęby pozostają odpowiednio nawodnione podczas całego procesu wybielania, dzięki czemu zniesione jest ryzyko szczątkowej nadwrażliwości w obrębie poszczególnych zębów.

Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Opalescence zostały potwierdzone nie tylko przez miliony niezależnych użytkowników, ale także przez prestiżowe instytucje, takie jak Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne.