Wczytuję dane...

Jak kompleksowo dbać o jamę ustną? Poznaj Swissdent

Jak kompleksowo dbać o jamę ustną? Poznaj Swissdent

Swissdent blog 2


Wybór odpowiedniej pasty jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na stan zębów, dziąseł oraz śluzówki w obrębie jamy ustnej. Nawet najlepsza szczoteczka nie gwarantuje spektakularnych efektów bez odpowiedniego środka czyszczącego, zwłaszcza jeśli poza ochroną przed próchnicą zależy nam na dodatkowych efektach takich jak wybielanie lub ochrona dziąseł. Dodatkowo, jeśli borykamy się z problemem nadwrażliwości lub demineralizacji szkliwa, wybór odpowiedniej pasty może się jawić jako prawdziwe wyzwanie. Czy możliwe jest znalezienie pasty, która będzie dawała doskonałe efekty wybielające, remineralizowała szkliwo i wzmacniała dziąsła? Wiemy, że tak. Przedstawiamy innowacyjne produkty marki Swissdent, które z SZWAJCARSKĄ PRECYZJĄ  powstały, by spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów.

Swissdent Extreme Whitening for stained teeth

Produkty z kategorii Swissdent Extreme przeznaczone są dla osób borykających się z naprawdę dużymi i uporczywymi przebarwieniami szkliwa, powstałymi na skutek stosowania używek takich jak tytoń, kawa czy czerwone wino. Jednoczenie Swissdent Extreme ma stosunkowo niski wskaźnik ścieralności RDA, dzięki czemu efekt wybielania nie zachodzi w wyniku abrazji, tym samym będąc całkowicie bezpiecznym dla zębów. W przeciwieństwie do innych past wybielających, które można kupić w drogeriach, wskaźnik RDA wynosi zaledwie 40, dzięki czemu pasta Extreme Swissdent doskonale nadaje się do codziennego stosowania, zapewniając doskonałe efekty wybielające, nawet osobom z wrażliwymi zębami. Formuła wybielająca pasty powstała w oparciu o opatentowany przez Swissdent związek zawierający m.in. mikronizowany nadtlenek wapnia (w stężeniu 0,1%) oraz podwójną dawkę kwasów owocowych (papainę i bromelainę). Połączenie nadtlenku wapnia z kwasami owocowymi, pozwala uzyskać doskonały efekt wybielający i polerujący. Jednocześnie w skład pasty wchodzi soda oczyszczona, której właściwości pozwalają na neutralizację kwasów odpowiedzialnych za erozję szkliwa. Pasta Swissdent Extreme zawiera także koenzym Q10 i witaminę E, które korzystnie wpływają na odnowę komórek w obrębie dziąseł, zapobiegają krwawieniu i odżywiają je. Pasta zapewnia też doskonałą ochronę przed próchnicą, dzięki zawartości fluoru w dawce 1180 ppm.

Swissdent Biocare

Produkty z tej serii zostały stworzone z myślą o osobach, których szkliwo wymaga remineralizacji i odbudowy. Jest szczególnie polecana także osobom, które przeprowadzały zabieg wybielania, w celu uzupełnienia mikropęknięć i poprawy ogólnej kondycji szkliwa. Remineralizacja jest możliwa dzięki zastosowaniu w paście Swissdent Bicare specjlanie opracowanej formuły, łączącej właściwości hydroksyapatytu z L-argininą. Hydroksyapatyt, czyli uwodniony fosforan wapnia, stanowi mineralne rusztowanie tkanki łącznej i odpowiada za wytrzymałość zębów i kości. Hydroksyapatyt, zwany także płynnym szkliwem, dla spełnienia swoje zadania powinien mieć jak najdrobniejszą postać. W paście Swissdent Biocare zastosowano kryształy hydroksyapatyt o wielkości zaledwie 4 mikronów, dzięki czemu mogą one tworzyć na powierzchni zębów bioanalogiczną warstwę ochronną i jednocześnie skutecznie odbudowuje mikroubytki w szkliwie. Dodatkowo substancja ta wykazuje udowodnione działanie rozjaśniające i całkowicie znosi nadwrażliwość zębów.

Pasta Swissdent Biacare zwiera także ekstrakty ziołowe, których aktywna kompozycja pozwala na kompleksową ochronę jamy ustnej przed bakteriami kariogennymi, odpowiadającymi za powstawanie próchnicy. Wyciąg z z liści rozmarynu, liści guawy oraz nasion Terminalia bellirica i granatu, wykazują silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapobiegają odkładaniu się płytki antybakteryjnej na powierzchni zębów. Swissdent Biocare zawiera także kwas hialuronowy oraz ekstrakt z korzenia roślilny Gotu Cola, które korzystnie wpływają na stan dziąseł, nawilżając je i zapobiegając podrażnieniom. Pasta nadaje się także do stosowania przez dzieci, już od 4. roku życia.

Swissdent blog promocja

Swissdent Crystal

Ta seria produktów Swissdent łączy w sobie skuteczne rozjaśnianie szkliwa z jednoczesną remineralizacją ubytków i wzmocnieniem wewnętrznej struktury zębów. W skład pasty wchodzi opatentowana formuła zawierająca biominerały, których udowodnione naukowo działanie polega na biomimetycznej mineralizacji zębów. Pasta Swissdent Crystal jest szczególnie polecana osobom, które często stosują zabieg wybielania zębów lub cierpią z powodu nadwrażliwości spowodowanej odsłonięciem szyjek zębowych. Niezwykle niski wskaźnik ścieralność RDA pozwala na stosowanie pasty do codziennego użytku, bez ryzyka pogłębienia się nadwrażliwości. Innowacyjna formuła pasty Swissdent Crystal zawiera także opatentowane połączenie papainy i cynku, co pozwala na skuteczne i nieabrazyjne usunięcie płytki nazębnej oraz nagromadzonych na powierzchni zęba przebarwień. Dodatkowo, pasta nie zawiera szkodliwego SLS oraz parabenów, który wpływa drążniąco na śluzówkę, powodując dyskomfort. Swisstent Crystal jest przeznaczony do stosowania na noc, bez wypłukiwania preparatu, dzięki czemu doskonale remineralizuje i wzmacnia szkliwo podczas nocnego odpoczynku.

Swissdent Gentle

Ta pasta jest najłagodniejszym i najbardziej delikatnym produktem z linii Swissdent, przeznaczonym dla najwrażliwszych i najbardziej wymagających zębów. Czynnik ścieralności w przypadku tego produktu wynosi zaledwie 25, co jest rzadkością wśród preparatów czyszczących dostępnych na rynku. Mimo to, pasta Swissdent Gentle wykazuje doskonałe właściwości rozjaśniające i ochronne, dzięki zastosowaniu naturalnych enzymów owocowych, takich jak papaina i bromelaina. Kwasy owocowe, dzięki swoim właściwościom dokładnie i bezpiecznie usuwają płytkę bakteryjną i nagromadzone przebarwienia. Substancją wspomagająca wybielanie jest zawarty w paście Swissdent Gentle zmikronizowany nadtlenek wodoru, który wnika pomiędzy strukturę szkliwa i wchodzi w reakcję chemiczną z pigmentami przebarwień, neutralizując je i sprawiając, że stają się niewidoczne. Dla najlepszego efektu warto jest pozostawić pastę w ustach, wypluwając jedynie jej nadmiar. Gwarantuje to optymalną długość działania nadtlenku wodoru i jeszcze skuteczniejsze wybielanie. Dodatkowo pasta została wzbogacona o witaminę E, która odżywia i regeneruje dziąsła, których nadwrażliwość często idzie w parze z nadwrażliwością zębów. Doskonałą ochronę przed próchnicą zapewnia z kolei odpowiednia i bezpieczna dawka fluoru.