Wczytuję dane...

Nowa jakość czyszczenia - szczoteczki Dentaid VITIS Sonic S10 i Dentaid VITIS Sonic S20

Nowa jakość czyszczenia - szczoteczki Dentaid VITIS Sonic S10  i Dentaid VITIS Sonic S20

vitis sonic blog


Popularność szczoteczek sonicznych rośnie lawinowo w ostatnich latach. Nic dziwnego, wszak jest uznawana za najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą dla zębów i dziąseł szczoteczkę, spośród wszystkich rodzajów dostępnych na rynku.

VITIS Sonic to unikatowa i rewolucyjna seria elektrycznych szczoteczek do zębów wykorzystujących technologię dźwiękową. Tym, co wyróżnia szczoteczki Dentaid VITIS Sonic spośród innych dostępnych na rynku jest fakt, że wykorzystują podczas czyszczenia dwa mechanizmy działania, co pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów. Efekt mechaniczny działania szczoteczek Dentaid VITIS Sonic S10 i Dentaid VITIS Sonic S20 polega na wprawieniu włosia w drgania za pomocą fal dźwiękowych o specjalnej częstotliwości. Pozwala to na mechaniczne usunięcie z powierzchni zębów i linii dziąseł zalegającego tam biofilmu. Efekt hydrodynamiczny wykorzystuje natomiast zjawisko kawitacji, polegające na wytworzenie za pomocą technologii sonicznej bąbelków powstałych z mieszaniny śliny, pasty i wody. Wytworzone w ten sposób pęcherzyki skutecznie rozbijają płytkę nazębną, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, takich jak przestrzenie międzyzębowe czy tylne trzonowce. Dzięki zastosowaniu podwójnej technologii, szczoteczki Dentaid VITIS Sonic S10 i Dentaid VITIS Sonic S20 pozwalają na profesjonalną higienę jamy ustnej każdego dnia. Obie szczoteczki zostały wzbogacone o kolorowe pierścienie, dzięki którym możliwe jest wyraźnienie poszczególnych głowic, jeśli z jednej szczoteczki korzysta więcej niż jedna osoba. Pozwala to na zapewnienie doskonałej jakości w zakresie higieny jamy ustnej dla całej rodziny.

s10 blog 2 s20 blog

   

Tym co odróżnia od siebie oba modele szczoteczek jest fakt, że model Dentaid VITIS Sonic S20 został wzbogacony o trzy tryby pracy, co pozwala na indywidualne dopasowanie ich do potrzeb. Tryb standardowy jest identyczny jak w przypadku modelu Dentaid VITIS Sonic S10 i wynosi 31000 ruchów na minutę. Drugi tryb pracy tego modelu szczoteczki zakłada zwiększenie ilości drgań na minutę do 40000, co zapewnia maksymalną dokładność i precyzję w usuwaniu zalegającego biofilmu. Trzeci tryb pracy pozwala na wykonanie masażu dziąseł, co jest szczególnie istotne w przypadku osób borykających się z problemami w tym obszarze. Dzięki masażowi dziąsła są lepiej ukrwione i odżywion/

W przypadku modelu Dentaid VITIS Sonic S10 poziom wibracji wynosi 31000/ minutę i jest to optymalna ilość w przypadku większości użytkowników, dla skutecznego i bezpiecznego usuwania płytki nazębnej. Warto wspomnieć, że oba modele szczoteczek mają fabrycznie ustawiony najbezpieczniejszy czas trwania jednego cyklu mycia i trwa on 2 minuty. Dodatkowo czas ten został podzielony na cztery części po 30 sekund, na każdą z czterech części jamy ustnej. Taki schemat mycia jest polecany przez stomatologów na całym świecie.

vitis sonic blog 2

Wymienne główki

Zarówno szczoteczka Dentaid VITIS Sonic S10, jak i Dentaid VITIS Sonic S20, są kompatybilne z wymiennymi głowicami o różnym stopniu twardości włosia, które zostały zaprojektowane tak, by wspomagać technologię dźwiękową zastosowaną w szczoteczkach. Głowice czyszczące Our brands

VITIS® sonic medium brush head i VITIS® sonic gingival brush head charakteryzują się przede wszystkim anatomicznym kształtem i niewielkimi rozmiarami. Dzięki temu operowanie szczoteczką soniczną wewnątrz jamy ustnej jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnej szczoteczki, a także zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku innych szczoteczek sonicznych dostępnych na rynku. Niewielkie rozmiary ułatwiają manewrowanie oraz dotarcie do trudno dostępnych miejsc, w szczególności do tylnych ścian zębów trzonowych. Te obszary ze względu na, to, że słabą widoczność i ograniczenie w postaci wcześniejszych trzonowców oraz policzków, są szczególnie narażone na powstawanie próchnicy oraz chorób przyzębia. Szczoteczki z główkami w standardowych rozmiarach niejednokrotnie mają problem z dotarciem do newralgicznych miejsc, jakimi są ostatnie trzonowce. Rozmiary głowic VITIS® sonic medium brush head i Our brands i VITIS® sonic gingival brush head, niwelują ten problem zasadniczo całkowicie – zarówno podwójny mechanizm zastosowany w szczoteczkach, jak i niewielkie rozmiary głowic, pozwalają na całkowite usunięcie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc.

W wymiennych końcówkach dedykowanych szczoteczkom sonicznym Dentaid VITIS Sonic S10, jak i Dentaid VITIS Sonic S20, zastosowano również specjalistyczne włosie Tynex, które jest wyjątkowo cienkie i odznacza się doskonałymi parametrami czyszczącymi. Specyfika włókna Tynex oraz jego zaokrąglona końcówka, pozwala nie tylko na skuteczne czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych, ale przede wszystkim jest niezwykle delikatna. Oznacza to, że szczoteczki wyposażone w włókno Tynex mogą być bez przeszkód stosowane przez osoby z wrażliwymi zębami czy aparatami ortodontycznymi. Niezwykle cienkie włókno Tynex pozwala także na użycie dużo większej ilości pojedynczego włosia niż w przypadku innych szczoteczek. Ta cecha została wykorzystana przy produkcji końcówek VITIS® sonic medium brush head i Our brands i VITIS® sonic gingival brush head, które dzięki unikalnemu kształtowi i specjalnemu ułożeniu włókien, pozwalają na usunięcie nawet najbardziej odpornego kamienia nazębnego. Dodatkowo każda końcówka jest wyposażona w specjalne opakowanie, które chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zanieczyszczeń, jednocześnie pozwalając na swobodny przepływ powietrza, którzy sprzyja szybszemu schnięciu.