Wczytuję dane...

Szczoteczka manualna Wellsamed – przenieś mycie zębów na nowy poziom

Szczoteczka manualna Wellsamed – przenieś mycie zębów na nowy poziom

szczoteczka wellsamed


Zazwyczaj w kontekście dbania o higienę jamy ustnej skupiamy się na wyborze pasty do zębów dostosowanej do osobistych potrzeb i oczekiwań. Jednak równie ważną kwestią jak dobór preparat czyszczący, jest szczoteczka do zębów. Teoretycznie manualna szczoteczka do zębów, jaka jest każdy widzi. Składa się z dwóch połączonych ze sobą w jednej płaszczyźnie elementów: główki i rączki. Podstawowe szczoteczki dostępne we wszystkich drogeriach zasadniczo zbytnio nie różnią się od siebie i można je sklasyfikować na podstawie twardości włosia. Podział ze względu na średnicę włosia przedstawia się następująco:

• szczoteczka twarda: 0,25-0,30mm,
• szczoteczka średnio-twarda: 0,20-0,25mm,
• szczoteczka miękka: 0,18-0,20mm,
• szczoteczka do implantów: 0,08-0,012mm.

Taki podział sprawia jednak użytkownikom niemały problem, zwłaszcza przy wyborze szczoteczki do problematycznych zębów czy dziąseł. Zbyt twarda może podrażnić delikatną tkankę i skutecznie zniszczyć szkliwo, zbyt miękka z kolei może pozostawiać wrażenie źle umytych zębów i w efekcie generować zbyt mocne ruchy podczas mycia, a to prowadzi do mikrouszkodzeń i powstawania rys na powierzchni szkliwa, w których bardzo często zbierają się chorobotwórcze bakterie. Tymczasem, istnieje szczoteczka, która jest nie tylko miękka i całkowicie bezpieczna zarówno dla zębów, jak i dziąseł, ale przede wszystkim, która czyści w sposób, który możesz poczuć. Szczoteczka, której udowodnione działanie zostało potwierdzone w wielu niezależnych badaniach klinicznych i przez tysiące zadowolonych użytkowników. Co więcej, to szczoteczka manualna, która została zaprojektowana tak, by spełniać najwyższe standardy i oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.


Wellsamed Supersoft 3


Budowa manualnej szczoteczki Wellsamed została stworzona w niemieckich laboratoriach marki, która od lat zajmuje pierwszą lokatę wśród specjalistów w dziedzinie higieny jamy ustnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy ze stomatologami, udało się zaprojektować szczoteczkę manualną, która zasługuje na miano idealnej. Szczoteczka Wellsamed doskonale nadaje się do codziennego użytku, bez ryzyka uszkodzeń czy podrażnień nawet wrażliwych zębów.

Sekret jednoczesnej skuteczności i delikatności szczoteczki Wellsamed tkwi w jej innowacyjnym włosiu. W przeciwieństwie do standardowych szczoteczek, których włosie zrobione jest najczęściej z nylonu, a liczba pojedynczych włókien nie przekracza tysiąca, w szczoteczce Wellsamed wykorzystano włosie zrobione z włosia TYNEX. Jego główną zaletą jest fakt, że zachowuje ono wysoką sztywność nawet w kontakcie z wodą, a grubość pojedynczego włókna nie przekracza 0,1 mm, dodatkowo jest ono zaokrąglone na końcu, co zabezpiecza dziąsła przed podrażnieniami. Dzięki temu do produkcji szczoteczki można było wykorzystać dwukrotnie więcej włosia niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek manualnych, co ma niebagatelny wpływ na jakość i efekt czyszczenia. Zarówno rodzaj użytego włosia, jego ilość i nagromadzenie, sprawiają, że główka szczoteczki jest niezwykle miękka i zwarta zarazem, dzięki czemu dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych. Sama główka jest kompaktowa i zwinna, tak by ułatwić manewrowanie i docierać do wszelkich zakamarków w jamie ustnej. Włókno Tynex, dzięki temu, że jest niezwykle cienkie jest też bardzo delikatne, doskonale nadaje się do użytku w przypadku wrażliwych i bolących dziąseł, masując je podczas mycia i nie powodując krwawień ani podrażnień.


Szczoteczką działającą na podobnej zasadzie co szczoteczka Wellsamed, jest CURAPROX CS 5460. Również w tym przypadku producenci postanowili odejść od tradycyjnego materiału wykorzystywanego w zwykłych szczoteczkach, który niejednokrotnie powodował niszczenie szkliwa i podrażnienia wewnątrz jamy ustnej. W szczoteczce CS5460 wykorzystano innowacyjne włosie Curen®, , które podobnie jak TYNEX nie przekracza 1 mm grubości. W przypadku obu szczoteczek postawiono na maksymalną ilość włókien umiejscowionych na główce, co przekłada się na imponujące liczby: w przypadku Wellsamed jest ich 2000, w przypadku CS5460 aż 5460. Jak łatwo zauważyć właśnie stąd wzięła się liczba w nazwie szczoteczki. Obie szczoteczki bazują również na tym, by główka była jak najbardziej zwinna, zwarta i zwrotna, tak żeby manewrowanie nią było łatwością i pozwalało na dotarcie do wszystkich zakamarków.

Obie szczoteczki poza znakomitymi wynikami w testach, które udowadniają wysoką skuteczność użytych włókien, cechują się niebanalnym designem, który wyróżnia je spośród wielu innych. Dzięki swojej soczystej kolorystyce, która w przeciwieństwie do tradycyjnych szczoteczek obejmuje także włosie, mycie zębów staje się dużo przyjemniejsze. Zarówno szczoteczka Wellsamed, jak i CURAPROX CS5460 są doskonałym wyborem w codziennej higienie jamy ustnej, mają rekomendację dentystów na całym świecie.