Wczytuję dane...

Poznaj pasty Blanx i olśniewaj uśmiechem!

Poznaj pasty Blanx i olśniewaj uśmiechem!

blog blanx


Olśniewający uśmiech to gwarancja życiowego sukcesu. Ludzie z nieskazitelnie białymi zębami postrzegani są przez społeczeństwo jako lepiej wykształceni, bardziej atrakcyjni i piastujący wyższe stanowiska w pracy zawodowej. Badania pokazują, że chętniej przebywamy w towarzystwie osób z białymi, zadbanymi zębami, jest to także istotny atut przy okazji rozmów kwalifikacyjnych i negocjacjach biznesowych. Brzmi niewiarygodnie? A jednak!

Pisaliśmy już wielokrotnie o czynnikach wpływających na to, że szkliwo zębów zmienia swoją barwę i pojawiają się na nim nieestetyczne przebarwienia. Wpływ mają na to barwione napoje, wino, jedzenie zawierające intensywne barwniki a także palenie tytoniu.

Blanx to włoska marka, która specjalizuje się w produktach do wybielania zębów. Ich filozofia jest prosta: przywracać biel zębów tak, by uśmiech czynił ludzi szczęśliwszymi. I faktycznie, produkty stworzone przez Blanx, dzięki swojemu unikatowemu składowi, pokochały miliony ludzi na całym świecie polecając je na forach, w recenzjach i w prywatnych rozmowach, a tubki z pastami sprzedają się jak świeże bułeczki. Pasty Blanx przeznaczone są do różnego rodzaju problemów występujących w obrębie jamy ustnej takich jak nadwrażliwość, ochrona dziąseł, czy remineralizujących szkliwo, dlatego są rekomendowane, jako pasty do codziennego użytku także przez specjalistów w zakresie stomatologii.

blog blanx classic blog blanx market

Sekret skuteczności past marki Blanx polega na zastosowaniu w nich ekstraktu z porostu islandzkiego, rośliny, która od tysiącleci stosowana jest w lecznictwie na terenach Skandynawii i Grenlandii. Roślina ta występuje głównie na północy globu, w tym w Polsce, gdzie znajduje się pod ścisłą ochroną. Porost islandzki ma szerokie zastosowanie, głównie jako składnik syropów i preparatów przeznaczonych dostosowania w chorobach płuc i oskrzeli. Dzięki swoim właściwością korzystnie wpływa na układ immunologiczny wpierając go i mobilizując do pracy, prowadzone są także badania nad występującym w roślinie substancjom przeciwnowotworowym. Jednak, co istotne w kontekście higieny jamy ustnej jest zawiera także składniki wspierające mineralizację zębów, odbudowujące mikroubytki w szkliwie i kompleksowo dbające o dziąsła. Dzięki wieloletnim badaniom prowadzonych w celu dokładnego poznania właściwości porostu islandzkiego, udało się wyodrębnić szereg aktywnych składników, w tym niezwykle istotny kwasy protolichesterynowy i usninowy, które skutecznie chronią zęby i błonę śluzową w jamie ustnej. Dzięki działaniom bakteriobójczym, jakie wykazują obie te substancje możliwe jest wyeliminowanie większości bakterii i drobnoustrojów bytujących na zębach, dziąsłach i śluzówce. Jednym z głównych powodów tworzenia się przebarwień na powierzchni szkliwa jest odkładanie się płytki nazębnej, zatem eliminacja budujących ją bakterii zapobiega jej nagromadzeniu się.

blog blanx pro blog blanx white shock

Najnowszymi i najbardziej zawansowanymi produktami marki Blanx jest linia preparatów wybielających Blanx White Shock, która dzięki zastosowaniu opatentowanej formuły zawierającej cząsteczki ActiluX®, wyraźnie rozjaśnia zęby już po pierwszym użyciu. Dzięki specjalnemu rozmiarowi zawartych w pastach mikrocząsteczek, bezproblemowo przylegają one do powierzchni zębów, tworząc przez cały dzień niewidoczny filtr, chroniący przed powstawaniem nowych przebarwień i pomagający usunąć te, które już powstały. Innowacyjność formuły w pastach Blanx White Shock polega na tym, że jest ona aktywowana przez światło i zaczyna działać za każdym razem, kiedy się uśmiechniesz. Im częściej to robisz, tym więcej promieniowania dociera do zębów i tym szybciej stają się one rozjaśnione. Preparaty z linii White Shock dodatkowo wyposażone są w specjalistyczne lampy LED, które aktywują działanie Actilux już w momencie nakładania go na zęby, dzięki czemu zęby stają się rozjaśnione już po pierwszym użyciu.

Skuteczność wybielania past Blanx opiera się także o zastosowanie mieszaniny krzemionki o niewielkim przekroju ziaren oraz enzymów zdolnych do rozpuszczania biofilmu znajdującego się na powierzchni zęba. Kształt i wielkość drobinek krzemionki zostały opracowane w oparciu o fizjologiczną budowę zęba, co pozwoliło na stworzeniu preparatu o niskim czynniku ścieralności. Oznacza to, pasta nie działa na zasadzie abrazji i nadaje się nawet do wrażliwych zębów.