Wczytuję dane...

Preparaty ApaCare – profilaktyka próchnicy i remineralizacja szkliwa

Preparaty ApaCare – profilaktyka próchnicy i remineralizacja szkliwa

Apacare blog


Szkliwo, czyli zewnętrza warstwa zębów jest najtwardszą strukturą w ludzkim organizmie. Składa się głównie z minerałów takich jak jony wapnia i jony fosforanowe, niewielkiej ilości wody oraz substancji organicznych. Jego główną funkcją jest ochrona zębów przed różnymi czynnikami m.in. termicznymi, fizycznymi, biologicznymi i chemicznymi. Jednak szkliwo codziennie jest narażone na działanie szkodliwych czynników, które mogą się przyczynić do jego odwapnienia czyli mineralizacji. Niewłaściwa higiena, dieta bogata w cukry i kwasy czy używanie zbyt twardej szczoteczki do zębów, skutecznie niszczą szkliwo, co w prostej drodze prowadzi do demineralizacji i w konsekwencji do nadwrażliwości. Dodatkowymi czynnikami, które mają negatywny wpływ na stan szkliwa są także wiek, gromadzenie się płytki nazębnej czy choroby takie jak refluks czy niedoczynność tarczycy.


apacare pasta blog apacare żel blog apacare polerska blog apacare płyn blog apacare gumy blog apacare zestaw blog

Z demineralizacją szkliwa można jednak skutecznie walczyć za pomocą odpowiednich preparatów, które nie muszą być stosowane w gabinecie lekarza stomatologa. Poza doskonałym i bogatym składem, ich największą zaletą jest właśnie to, że mogą być używane w dowolnym momencie, w zaciszu własnego domu. Najskuteczniejszymi jak dotąd dostępnymi na rynku produktami do remineralizacji szkliwa, czyli jego odbudowy, są innowacyjne preparaty marki ApaCare, które dzięki zawartości nanohydroksyapatytu doskonale wzmacnia zewnętrzną powierzchnię zębów. Nanohydroksyapatyt, nazywany inaczej płynnym szkliwem jest nieorganicznym składnikiem kości i zębów stanowiącym coś na kształt mineralnego rusztowania dla tkanki. Rolą produktów remineralizujących jest dostarczenie do powierzchni zęba aktywnej formy minerałów, które wnikają w szczeliny, pęknięcia i ubytki wygładzając powierzchnię szkliwa. Ponad preparaty te mają za zadanie nieutralizować korozyjne działanie kwasów zawartych w pożywieniu i produkowanych przez bakterie płytki nazębnej. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest fakt, ze preparaty marki ApaCare redukują płytkę nazębną i znacząco opóźniają jej odkładanie się na powierzchni zębów. Zawarte w produktach jony wapniowe i fosforanowe wspomagają odbudowę szkliwa i co najważniejsze wspomagają proces naturalnego usuwania próchnicy, zwłaszcza w jej początkowej fazie. Mechanizm działania produktów polega głównie na stworzeniu na powierzchni zębów warstwy ochronnej, która jest wyczuwalna natychmiast po zastosowaniu. Wnikają one wgłęb szczelin i pęknięć spowodowanych odwapnieniem i uszczelniają je, dzięki czemu porowata struktura szkliwa staje się natychmiast wygładzona. Bariera ochronna, która powstaje na powierzchni zębów ma jeszcze jedną, szczególną rolę – odseparowuje je od czynników zewnętrznych i znacząco spowalnia odkładanie się płytki nazębnej. Efektem stosowania produktów remineralizujących do zębów jest znaczące zniesienie nadwrażliwości, będącej jedną z najpoważniejszych konsekwencji demineralizacji.

Wieloletnie badania przeprowadzone w uważanych za jedne z najbardziej prestiżowych na świecie laboratoriach, pozwoliły na stworzenie produktów, które kompleksowo chronią i naprawiają zęby.

Preparaty remineralizujące ApaCare są przeznaczone w szczególności dla osób, które wymagają szczególnej profilaktyki przeciwpróchniczej i cierpią na nadwrażliwość zębów i zębiny. W przeciwieństwie do wielu innych produktów stomatologicznych ApaCare mogą stosować kobiety w ciąży, karmiące i dzieci. Przeciwwskazaniem nie jest również noszenie aparatu ortodontycznego.


apacare ulotka


Już na całym świecie dentyści wskazują produkty ApaCare jako najlepsze i najskuteczniejsze w zakresie remineralizacji oraz przeciwdziałaniu i walki z próchnicą.