Wczytuję dane...

Ecodenta – zdrowie z natury

Ecodenta – zdrowie z natury

Ecodenta pasty do zębów


Moda na bycie eko, w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa, nie przemija. Można śmiało stwierdzić, że ten nurt stał się nie tylko kilkusezonowym trendem , ale stylem życia setek ludzi. Jednocześnie po początkowym zachwycie spowodowanym niemal nieograniczonymi możliwościami syntetycznych półproduktów rodem z laboratoriów chemicznych, obserwuje się silny trend wiodący ku korzystaniu z leczniczego działania naturalnych produktów, wyciągów z ziół i starych, sprawdzonych receptur. Mimo, że dobroczynne właściwości roślin były znane i wykorzystywane w kosmetyce od dawna, zazwyczaj ich ilość była w preparacie znikoma, za to towarzyszyła im spora ilość parabenów, silikonów i innych potencjalnie szkodliwych wypełniaczy. W związku z tym, że coraz większą wagę przykładamy do tego by produkty, których używamy były jak najlepszej jakości i zawierały możliwie najmniejszą ilość szkodliwych, chemicznych dodatków, rośnie również oferta organicznych i ekologicznych produktów, także z zakresu preparatów do higieny jamy ustnej.

Eko, organic, bio – co to w ogóle znaczy?

Żeby pasta do zębów (lub jakikolwiek inny kosmetyk) mogła być sygnowana jednym z wymienionych wyżej określeń, musi spełniać rygorystyczne normy. I tak, pasty eko powinny w swoim składzie zawierać minimum 95 % składników pochodzenia naturalnego, w tym oleje roślinne, wyciągi z ziół, soki owocowe, woski, tłuszcze czy olejki eteryczne. Jednocześnie, surowce powinny być pozyskiwane z upraw kontrolowanych pod względem gleby, sposobu zbioru, przetwarzania i produkcji. Ekologiczna pasta do zębów nie może zawierać parabenów, silikonów, SLS i innych substancji uważanych za potencjalnie szkodliwe dla zdrowia.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie produktami pochodzenia organicznego i ekologicznego, marka Biosfera, mająca swoje korzenie na Ukrainie wprowadziła produkty do pielęgnacji jamy ustnej, jedyne w swoim rodzaju. Organiczne składniki aktywne zawarte w pastach i płynach marki Ecodenta, bazują na pozyskiwaniu naturalnych wyciągów z roślin i łączeniu ich w taki sposób, by wzajemnie się uzupełniały i dawały jak najlepsze efekty.

Ecodenta - produkty

Zawartość naturalnych lub organicznych składników produktów Ecodenta wynosi nawet 99,74 %, co oznacza, że do przy ich produkcji wykorzystano minimalną ilość substancji, które nie pochodzą wprost z natury. Idealnym przykładem jest pasta do zębów COSMOS Organic Coconut, zawierająca olej kokosowy, którego zbawienne działanie na stan zębów i jamy ustnej znalazło potwierdzenie w wielu niezależnych badaniach. Olej kokosowy wykorzystany do produkcji pasty wykazuje działanie antybakteryjne, antygrzybicze i przeciwpróchnicze, dodatkowo delikatnie rozjaśnia szkliwo i powierzchniowe przebarwienia. W skład tej pasty wchodzi również sól cynkowa i ksylitom – obie te substancje mają czynny udział w poprawie kondycji dziąseł i zębów. Osobom, które borykają się z problemem niedostatecznej produkcji śliny i suchości w jamie ustnej, polecamy pastę Ekodenta z kwasem hialuronowym. Warto wiedzieć, że jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, a jego działanie opiera się głównie na zdolności wiązania ze sobą cząsteczek wody. Zastosowanie go w paście do zębów w prosty i naturalny sposób rozwiązuje problem suchości jamy ustnej, która nieleczona może prowadzić do próchnicy. Produkt dodatkowo wzbogacony jest o naturalny olejek miętowy oraz Kalident – źródło wapnia o takiej samej budowie jak szkliwo nazębne – usuwający mikrouszkodzenia powstałe na powierzchni zębów.

Również osoby mające problem z nadwrażliwością zębów mogą w prosty sposób zniwelować dyskomfort, stosując pastę Ecodenta COSMOS Organic Salt. Dzięki zawartości cytrynianu sodu, pasta znosi wrażliwość blokując połączenia w nerwach obwodowych. Z kolei sól potasowa przeciwdziała zapaleniom dziąseł i przyzębia, jednocześnie lecząc te już istniejące.

Produktem z linii Ecodenta, o którym nie można nie wspomnieć, jest czarna, wybielająca pasta do zębów z węglem drzewnym. O wybielających właściwościach węgla pisaliśmy już tutaj jednak ta pasta dzięki innowacyjnemu składnikowi TEAVIGO (bezkofeinowa zielona herbata), chroni również zęby przed kamieniem nazębnym, a zawartość propolisu zapobiega paradontozie.

Te przykłady to tylko niektóre z produktów marki Ecodenta. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, każdy jest w stanie dobrać któryś z produktów marki, który w 100% spełni jego oczekiwania. Warto dodać, że składniki aktywne wykorzystanie w preparatach Ecodenta posiadają certyfikaty takich ośrodków jak ECOCERT, co potwierdza, że są ekologiczne i organiczne.