Wczytuję dane...

Pasta do szczoteczek sonicznych – zwykła czy specjalistyczna?

Pasta do szczoteczek sonicznych – zwykła czy specjalistyczna?

ranking past do szczoteczek sonicznych


Klamka zapadła, wymiana manualnej szczoteczki do zębów na soniczną stała się faktem. Jednak wybór odpowiedniego, dopasowanego do Twoich potrzeb modelu i designu korelującego z łazienką, to nie wszystko co musisz zrobić, rozpoczynając przygodę ze szczoteczkami sonicznymi. Badania wykazują, że jednym z najczęstszych błędów, popełnianych przez nowych użytkowników tego rodzaju szczoteczek , wcale nie jest zbyt krótkie mycie czy zbyt mocne dociskanie główki szczoteczki do powierzchni zębów (zresztą nowoczesne szczoteczki posiadają funkcje kontrolujące te kwestie), lecz … stosowanie tej samej pasty co dotychczas. Stare przysłowie mówi: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlaczego więc zakładamy, że jeden rodzaj pasty będzie nadawał się do szczoteczek, które różnią się między sobą praktycznie wszystkim?

Ilość ruchów, które jest w stanie osiągnąć szczoteczka manualna zależy wyłącznie od siły rąk, zaangażowania i techniki mycia osoby, która jej używa. Szacuje się, że wartość ta wynosi maksymalnie 200 ruchów na minutę. Dla porównania, szczoteczki soniczne są w stanie wykonać ich nawet 48000. Przypomnijmy, że działanie szczoteczki sonicznej opiera emitowanych przez nią fal ultradźwiękowych, które wprawiają włókna szczoteczki w drgania. Jednocześnie mieszanina wody, śliny i pasty tworzy pęcherzyki powietrza, które na skutek zmiany ciśnienia statycznego „wybuchają”, rozbijając płytkę nazębną i docierając w miejsca niedostępne zarówno dla szczoteczek manualnych, jak i elektrycznych. Z tego powodu wybór odpowiedniej pasty do zębów powinien być priorytetem. Tylko połączenie dobrze dobranej pasty i profesjonalnej szczoteczki sonicznej gwarantuje pełną ochronę zębów i jamy ustnej, redukcję płytki nazębnej i kamienia oraz eliminację bakterii kriogennych i poprawę stanu szkliwa.

Jaka powinna być idealna pasta do szczoteczek sonicznych?

Przede wszystkim przeznaczonych specjalnie do tych urządzeń. Wbrew pozorom nie są one ani droższe ani trudniej dostępne niż tradycyjne pasty do zębów. Różnica zasadniczo polega na tym, co się kryje w tubce. Ze względu na specyfikę pracy szczoteczki najlepszym wyborem będą pasty o niskim wskaźniku RDA (czynniku ścieralności, Radioactive Dentin Abrasion), zawierająca środki czyszczące dobrane w sposób, który jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa. Warto pamiętać, że szybkość pracy szczoteczki sonicznej jest nieporównywalnie większa niż szczoteczki manualnej, a to przy użyciu nieodpowiedniej pasty może prowadzić do nieodwracalnych, mechanicznych uszkodzeń szkliwa, powodując np. takie dolegliwości jak nadwrażliwość czy podrażnienie dziąseł. Stomatolodzy rekomendują dobranie do szczoteczki sonicznej pasty o wskaźniku RDA w przedziale od 30 do 70. W przypadku stosowania tego typu szczoteczek do zębów u dzieci, pasta powinna mieć RDA na jeszcze niższym poziomie, oscylując w granicach od 20 do 50. Równie ważne jest działanie jakie wykazują substancje czynne zawarte w składzie pasty. Najbardziej wskazane są delikatne formy krzemionki i wykorzystywanie przez pastę zjawiska kawitacji.

Pasta do zębów przeznaczona dla szczoteczek sonicznych powinna być również nieco gęstsza niż ta tradycyjna, co uniemożliwi jej spływanie z główki szczoteczki i wpływa na wydajność preparatu. Dodatkowo taka pasta zdecydowanie mniej pieni się niż ta stosowana w manualnym czyszczeniu zębów. Kolejnym aspektem specjalistycznych past przystosowanych do stosowania wraz ze szczoteczkami sonicznymi jest fakt, że składniki zastosowane w nich składniki aktywne czynnie wspierają działania szczoteczki, pozwalając na redukcję lub minimalizację problemów z którymi możemy się borykać. Wpływa to na przykład na zmieszenie stanów zapalnych w jamie ustnej, leczenie chorób przyzębia, remineralizację szkliwa czy zniesienie nadwrażliwości. Ponadto wspomagają działanie wybielające szczoteczki. Wybierając pastę do szczoteczki sonicznej powinniśmy przede wszystkim skonkretyzować, jakie mamy wobec niej oczekiwania, jednak jedno jest pewne – odpowiednio i indywidualnie dobrane, stworzą duet nie do pobicia, zapewniając najlepszą ochronę jamy ustnej.


blog pasty do szczotek sonicznych
blog soniczne swissdent megasonex soniczne blog himalaya soniczne blog seysso soniczne blog vitis soniczne blog arm hammer soniczne blog