Wczytuję dane...

Szczoteczki soniczne – działanie i efekty

Szczoteczki soniczne – działanie i efekty


Higiena jamy ustnej jest jedną z kluczowych kwestii, które wpływają na odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu. Zaniedbanie w tym zakresie może prowadzić do dużo bardziej poważnych konsekwencji niż nieświeży oddech czy odkładanie się płytki nazębnej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nieodpowiednia higiena jamy ustnej, prowadząca bezpośrednio do rozwoju próchnicy, może zwiększać ryzyko zawału serca czy cukrzycy. Tymczasem, zwykła szczoteczka manualna, nie jest w stanie stuprocentowo wyeliminować bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Miejscem szczególnie narażonym na działanie chorobotwórczych bakterii są przestrzenie międzyzębowe, do których zwykła szczoteczka nie ma dostępu. Osiągnięcie efektu idealnie czystych zębów, wbrew pozorom, nie jest niemożliwe. Choć trudno to sobie wyobrazić, technologia wykorzystywana w nowoczesnych szczoteczkach sonicznych może sprawić, że nasze zęby będą niemal sterylne.

Działanie szczoteczki sonicznej bazuje na generowaniu fal dźwiękowych, która wprowadza ją w drgania. To właśnie drgania o wysokiej amplitudzie, w połączeniu z płynem złożonym z wody, śliny i pasty do zębów wywołuje proces kawitacji. W uproszczeniu polega on na wytworzeniu chmury aktywnych bąbelków, odbijających się od powierzchni dziąseł i zębów, usuwając w ten sposób płytkę bakteryjną, osad i kamień nazębny. Dodatkowo drgania wytwarzane przez szczoteczkę soniczną sięgają do 4 mm od zakończenia włosia, dzięki czemu zasięg działania nie ogranicza się jedynie do miejsc, do których to włosie dosięga. Dzięki dynamicznemu przepływowi cieczy, newralgiczne miejsca takie jak przestrzenie międzyzębowe czy linia dziąseł stają się idealnie czyste.

W praktyce efekty działania szczoteczki sonicznej są widoczne gołym okiem. Już po pierwszym użyciu można zauważyć, że żeby sprawiają wrażenie dużo czystszych niż po użyciu zwykłej szczoteczki manualnej. Dzieje się tak dlatego, że proces kawitacji usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej, niż tradycyjne szczotkowanie zębów. Przy dłuższym stosowaniu działanie szczoteczki sonicznej sprzyja poprawie stanu dziąseł, co jest szczególnie istotne dla osób zmagających się ze zmianami chorobowymi takimi jak np. paradontoza. Kolejnym widocznym efektem regularnego używania szczoteczki sonicznej jest wybielenie zębów. Już po kilku tygodniach przebarwienia po kawie, herbacie czy nikotynie stają się dużo jaśniejsze.


PHILIPS SONICARE DIAMOND CLEAN POLECAMY PHILIPS SONICARE PLATINUM POLECAMY PHILIPS SONICARE FLEXCARE POLECAMY
PHILIPS SONICARE HEALTHY WHITE POLECAMY PHILIPS SONICARE SERIES 2 POLECAMY ,PHILIPS SONICARE EASY CLEAN POLECAMY
PHILIPS SONICARE CLEAN CARE POLECAMY PHILIPS SONICARE POWER UP POLECAMY PHILIPS SONICARE FOR KIDS


Na szczególną uwagę zasługują szczoteczki Sonicare marki Philips. Rozbudowana oferta producenta pozwala na dopasowanie produktu indywidualnie do potrzeb. Warto wiedzieć, ze wszystkie produkty Philips bazują na tej samej technologii, różnią się jednak ilością ruchów wykonywanych na minutę oraz ilością programów czyszczenia. Dodatkowo każda z nich ma wbudowany czasomierz, który kontroluje długość mycia poszczególnych obszarów w jamie ustnej oraz pilnuje, żeby całość czyszczenia trwała 2 minuty – tyle, ile zalecają dentyści. Szczoteczki Philips Sonicare mają również wbudowany czujnik, który reaguje, kiedy zbyt mocno przyciskamy szczoteczkę do powierzchni zębów. Zastosowana technologia sprawia, że używanie szczoteczek sonicznych jest bezpieczne nawet dla dzieci. Ze względu na to, że próchnica stała się już chorobą społeczną, warto wprowadzać zdrowe, profilaktyczne nawyki już od najmłodszych lat. Chociaż na rynku wciąż prym wiodą szczoteczki manualne, technologia soniczna dzięki swojej skuteczności i skróceniu czasu czyszczenia zębów, powoli zmienia tę tendencję. Jaką szczoteczkę soniczną wybrać dla siebie? My polecamy Philips Sonicare.