Wczytuję dane...
Model: 5900000000985
Waga produktu: 0.200 kg
EAN: 5900000000985
Wysyłka od: 12.90 PLN
Producent: Philips Zoom
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online

Relief ACP - preparat do zwalczania nadwrażliwości z amorficznym fosforanem wapnia (ACP), azotanem potasu oraz fluorem


Relief ACP to obecnie jedyny dostępny na rynku preparat przeznaczony do leczenia nadwrażliwości o potrójnym działaniu. Jako jedyny środek zawiera 3 związki aktywne:

 • Azotan potasu (5%) - redukuje nadwrażliwość w krótkim okresie. Działa na zasadzie chemicznego znieczulenia, przynosząc natychmiastową ulgę pacjentowi. Azotan potasu przenika w głąb zęba w bardzo szybki powstrzymując znajdujące się w nim receptory bólu.

 • Fluorek sodu (0,22%) - zastosowanie fluoru przyspiesza regenerację zębów oraz zmniejsza ryzyko próchnicy.
 • Amorficzny fosforan wapnia (0,75%) - redukuje nadwrażliwość w długim okresie. Likwiduje przyczynę jej powstawania. Dzięki zastosowaniu technologii hydroxyapatytów zamyka kanalika w zębinie, uniemożliwiając im przewodzenie bólu.

 Żel Relief ACP to świetne rozwiązanie dla pacjentów cierpiących na nadwrażliwość spowodowaną przez recesję dziąseł, odsłonięty szyjki czy wybielanie zębów.


Zalety Relief ACP:1) zmniejsza nadwrażliwość

2) odbudowuje szkliwo, poprzez wytworzenie nowej powłoki hydroxyapatytów

3) przyspiesza proces remineralizacji zębów


4) zwiększa połysk szkliwa, dzięki wypełnieniu niedoskonałości jego powierzchni


5) dzięki zastosowaniu fluoru zmniejsza ryzyko próchnicy
 
Jak działa amorficzny fosforan wapnia (ACP)?

 Działanie ACP - 1  Powierzchnia zębów przed zastosowaniem ACP
 Działanie ACP - 2  Cząsteczki ACP dostają się na powierzchnie zębów wraz z żelem
 Działanie ACP - 3  ACP zatyka kanaliki w zębinie znacznie redukując nadwrażliwość
 Działanie ACP - 4  Nowa powłoka wytworzona na powierzchni zębów przez ACP wypełnia jej niedoskonałości i dodaje zębom połysku


Zastosowanie Relief ACP:

Zakres zastosowania preparatu Relief ACP jest właściwie nieograniczony. Jest to preparat typowo profilaktyczny, który może być stosowany w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z przeciwdziałaniem oraz późniejszym leczeniem nadwrażliwości.

Przyczyn powstawania nadwrażliwości zębów jest wiele do najczęstszych zaliczamy jednak:

 • wybielanie zębów
 • zimno
 • gorąco
 • słodycze
 • kwasy
 • dotyk


Relief ACP jest idealnym rozwiązaniem w przypadku bólu zębów wywołanego przez czynniki termiczne i chemiczne, uwarunkowania periodontologiczne, recesje dziąseł czy wybielanie zębów.

Czas stosowania preparatu Relief ACP nie jest określony w ścisły sposób. Jest to preparat profilaktycznie, nie ma więc możliwości jego przedawkowania. Długość kuracji powinna być indywidualnie dostosowana do każdego pacjenta. Część pacjentów osiągnie wyraźną poprawę już po kilku dniach stosowania, inni u których nadwrażliwość przyjmuje bardziej trwałą i agresywną formę będą musieli trochę wydłużyć okres kuracji.

Sposoby aplikacji preparatu:

Preparat Relief ACP znajduje się w dwukomorowej strzykawce z końcówką miksującą. Jego składniki są oddzielone od siebie aż do momenty wyciśnięcie żelu ze strzykawki. Wtedy to, poprzez ich zmieszanie, powstaje właściwy preparat. Takie rozwiązanie daje większą stabilność preparatu oraz wydłuża okres jego ważności.

Istnieją 3 metody aplikacji preparatu Relief ACP:

 • Aplikacja w indywidualnie przygotowanych nakładkach – to najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje najwyższą skuteczność oraz optymalne rezultaty. Dzięki precyzyjnie wykonanym nakładkom żel wybielający nie wypływa z nakładek oraz jest równomiernie rozprowadzony po wszystkich zębach.
 • Szczotkowanie zębów – to najbardziej prosta forma aplikacji żelu, należy nałożyć odpowiednią ilość preparatu na szczoteczkę, następnie dokładnie i powoli szczotkować nią zęby. Po zakończeniu szczotkowania nie wypluwamy żelu oraz nie płuczemy przez 3 minuty.
 • Aplikacja w nakładkach uniwersalnych – preparat może być również stosowany w nakładkach uniwersalnych, nie jest to jednak tak skuteczne rozwiązanie jak w przypadku nakładek wykonanych indywidualnie.


Zawartość zestawu:

 • 4 strzykawki (2,4 ml) z preparatem na nadwrażliwość
 • instrukcja dla stomatologa oraz instrukcja dla pacjenta

Spójrz! Warto również kupić te produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...