5 prostych wskazówek, jak poprawić jakość snu niemowlaka

Czy masz w domu noworodka? Lub jesteś mamą, która przygotowuje się na przybycie swojego dziecka wkrótce? Jestem pewien, że będziesz szukał kilku wskazówek, aby poprawić jakość snu niemowląt i sprawić, że twój noworodek będzie szczęśliwym dzieckiem.

Ale przed rozpoczęciem tych wskazówek, musisz zrozumieć, ile czasu noworodki zwykle śpią. Według statystyk, średni czas to 8 godzin. Ale jeśli chcesz sprawić, by spał krócej, to musisz zastosować się do kilku skutecznych wskazówek.

1. Pierwszym krokiem jest zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu

Musisz karmić swoje dziecko w małych ilościach i zaleca się karmić noworodka tylko 3 do 4 razy dziennie. Jak wynika z badań, noworodki powinny być karmione rano, po południu i wieczorem. Należy pamiętać, aby butelka była ciepła i chłodna. Jeśli noworodek ma zbyt dużo pokarmu, należy zmniejszyć ilość przyjmowanego pokarmu do mniejszej ilości.

2. Obniż poziom hałasu

Jeśli mieszkasz w domu z hałaśliwymi sąsiadami, to sytuacja nie zmieni się, dopóki nie wprowadzisz zmian. Jest to powszechna praktyka dla rodziców, aby utrzymać dzieci w pokoju, który ma najgłośniejszy dźwięk.

3. Zapewnij dobre miejsce do spania

Bardzo powszechne jest trzymanie niemowląt w łóżeczku, ale nie jest to dobry pomysł, ponieważ łóżeczko jest miejscem, w którym nie powinno się spać. Szopki są zaprojektowane dla niemowląt, a temperatura w nich jest również zbyt gorąca dla noworodków. Trzeba zaopatrzyć łóżeczko w materac, poduszki i koce.

4. Zrób w swoim domu pokój dziecinny

Zanim przyniesiesz nowo narodzone dziecko do domu, musisz uczynić swój dom żłobkiem. Musisz udekorować swój dom z kolorami, które są związane z dzieckiem. Możesz dodać specjalną poduszkę dla noworodka i umieścić lampę w rogu.

5. Spraw, aby twój dom był wygodnym miejscem

Noworodki są zwykle bardzo wrażliwe, więc musisz uczynić swój dom wygodnym miejscem. Musisz unikać ostrego światła, mieć zamknięte okno i upewnić się, że w powietrzu nie ma dymu. Możesz kupić najlepszą wyprawkę dla dziecka do domu, a ułatwi Ci ona życie.

Wnioski:

Jeśli jesteś mamą, to te wskazówki pomogą Ci skrócić czas snu Twojego dziecka. Te wskazówki sprawią, że Twój noworodek będzie szczęśliwym dzieckiem.

Czy myślisz, aby mieć dziecko wkrótce? Cóż, jeśli zamierzasz być mamą, wtedy będziesz musiał przygotować się na nadchodzące wyzwania. Pierwsze co musisz zrobić to przygotować się na wyprawkę dla dziecka do domu. Będziesz w stanie znaleźć wielką różnorodność baby layette for home i są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Tak więc, tutaj zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci wybrać ten właściwy.