Wczytuję dane...
Model: 793573400536
Waga produktu: 1 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 793573400536
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: MEGASONEX

Do tego produktu polecamy zakup:

i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online

MEGASONEX Ultrasonic Szczoteczka elektryczna ultradźwiękowa M8 / DYSTRYBUCJA PL


Nadszedł czas na nową generację szczoteczek do zębów!

Przedstawiamy Państwu MEGASONEX, ultradźwiękową szczoteczkę do zębów, która dzięki zastosowaniu technologii fal ultradźwiękowych nie usuwa nalotu poprzez ścieranie mechaniczne lecz za pomocą działania fal ultradźwiękowych, rozbijających tworzącą się na zębach płytkę nazębną.

Zasada działania szczoteczki MEGASONEX

Ultradźwięki, to dźwięki o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też, fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX nie są dla nas słyszalne w przeciwieństwie do fal emitowanych przez szczoteczki soniczne.

Zastosowana w naszej szczoteczce częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku „domowego” przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na te typowo medyczne zastosowania częstotliwość 1,6 MHz potocznie nazywana jest częstotliwością „terapeutyczną”. W przypadku szczoteczek do zębów najważniejszy jest jednak fakt, że fale o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.
Ultradźwięki to nowa broń w walce z płytką nazębną. Przeprowadzone badanie* wykazało, że łańcuchy bakterii po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych (1,6 MHz) zostały rozerwane, a ich ściany komórkowe naruszone, czyniąc je nieszkodliwymi.

Łańcuchy bakterii po zastosowaniu fal ultradźwiękowych
Łańcuchy bakterii przed zastosowaniem fal ultradźwiękowych

Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu specjalnego kryształu umieszczonego w główce szczoteczki MEGASONEX, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96 milionom pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szczotki „soniczne” wprawiają główkę szczotki w ruch od 15 000 do
40 000 ruchów na minutę, co odpowiada 333 Hz. Częstotliwość ta jest więc blisko 4 800 razy niższa od tej, wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX.
Jak pokazują wyniki badań, częstotliwość „terapeutyczna” fal dźwiękowych eliminuje znajdujące się w jamie ustnej złe bakterie nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także poprzez niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy zęby znajdują się w odległości 5 mm od powierzchni włosia szczoteczki.

Za pomocą szczoteczki MEGASONEX nie ma więc konieczności mechanicznego czyszczenia zębów – wystarczy delikatnie dotykać główką szczoteczki do powierzchni zębów, przesuwając ją tylko po kolejnych zębach.
*Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo. Bakterie streptococcus, typowe bakterie odpowiedzialne za tworzenie się u ludzi płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz (96 000 000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki UltimaTM, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999. Korelacja pomiędzy rezultatami osiągniętymi za pomocą szczoteczki UltimaTM a szczoteczką MEGASONEX nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

MEGASONEX, to tak naprawdę trzy szczoteczki w jednej

Szczoteczka ultradźwiękowa – emitująca fale ultradźwiękowe o częstotliwości terapeutycznej 1,6 MHz (co odpowiada 1 600 000 Hz)

Szczoteczka soniczna – wytwarzająca od 9 000 do 18 000 drgań na minutę

Szczoteczka manualna – o bardzo miękkim włosiu, wzbogacona dodatkowo o działanie fal ultradźwiękowych

MEGASONEX to obecnie jedyne dostępne urządzenie do usuwania płytki nazębnej, łączące działanie fal ultradźwiękowych z ruchami „sonicznymi” szczoteczki, powszechnie stosowanymi w konwencjonalnych szczoteczkach elektrycznych.
Włosie szczoteczki MEGASONEX

Zalety szczoteczki MEGASONEX

Delikatne czyszczenie
    
Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka MEGASONEX nie wymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Unikamy więc ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów.


Dokładne czyszczenie

Fale ultradźwiękowe emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX wychodzą do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki. Dzięki temu masz możliwość czyszczenia miejsc, do których nie jesteś w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką. MEGASONEX pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i do 5 mm poniżej linii dziąsła.  


Właściwości terapeutyczne

Szczoteczka MEGASONEX emituje podczas szczotkowania fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i biostymulującym, są określane mianem „terapeutycznych”. Szczoteczka dodatkowo, poprzez delikatny masaż dziąseł,  poprawia krwioobieg w tkankach miękkich jamy ustnej.

Świeżość i czystość

Codzienne mycie zębów szczoteczką MEGASONEX sprawia, że Twoje zęby są świeże i czyste.

Szczególnie polecana

Szczoteczka MEGASONEX, ze względu na właściwości „terapeutyczne” fal ultradźwiękowych, jest szczególnie polecana osobom:

mającym problemy z dziąsłami,     
noszącym aparaty ortodontyczne,
posiadającym uzupełnienia protetyczne,
oraz osobom z implantami zębowymi.

Tryby pracy szczoteczki MEGASONEX
W celu uniknięcia ścierania powierzchni szkliwa czy uszkodzeń dziąseł większość stomatologów zaleca swoim pacjentom stosowanie miękkich szczoteczek do zębów. Dzięki unikalnym rozwiązaniom szczoteczka MEGASONEX jest idealnym wyborem w przypadku pacjentów z wrażliwymi dziąsłami czy wymagającymi bardzo dokładnego czyszczenia. Szczoteczka MEGASONEX, w odróżnieniu od konkurencyjnych szczoteczek, może być naprawdę miękka i delikatna, ponieważ całą „brudną robotę” wykonują za nią emitowane fale ultradźwiękowe. Wibracje mechaniczne natomiast są co najmniej dwukrotnie mniej intensywne niż w przypadku konkurencyjnych produktów.
Szczoteczka MEGASONEX posiada 3 tryby pracy:
1)    NORMALNY – 18 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
2)    DELIKTANY – 9 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
3)    BEZ RUCHU – brak wibracji (szczoteczka manualna) + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów producent zaleca stosowanie past dedykowanych do szczoteczek ultradźwiękowych – np. pasta MEGASONEX.

Zawartość opakowania
W każdym zestawie szczoteczki MEGASONEX znajduje się:
1 szczoteczka MEGASONEX
2 końcówki wymienne (miękka i twarda)
Ładowarka indukcyjna
Etui podróżne
Instrukcja w dwóch językach – polskim i angielskim

Dwuletnia gwarancja

Zachęcamy do zakupu szczoteczki sonicznej Megasonex

Spójrz! Warto również kupić te produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...